"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: До 2050 року у водоймах Землі сміття буде більше, ніж риби

Ученые: К 2050 году в водоемах Земли мусора будет больше, чем рыбы

Останнє дослідження наводить нові тривожні факти про те, як люди використовують пластмасові вироби по всьому світу і їх вплив на навколишнє середовище. Дослідження, опубліковане на Всесвітньому економічному форумі, стверджує, що 32 відсотки всіх пластмасових виробів, створених на Землі, знаходяться там, де вони не повинні бути, а саме - засмічують водні шляхи і океани світу.

Більш того, кількість пластикового сміття на Землі зростає із загрозливою швидкістю. На підставі прогнозів, за оцінками вчених, пластикове сміття перевищить кількість риби в морі до 2050 року.

Всім нам добре відомо, що велика частина пластикового сміття в світі закінчує свій шлях у наших океанах і в різних водоймах. Протягом деякого часу, ця кількість була загальноприйнятою і становила близько восьми метричних тонн в рік, але тепер ця цифра близько 13 тонн.

Останнє дослідження, проведене Ellen MacArthur Foundation, дуже наочно демонструє останні дані: у наші водойми потрапляє приблизно один самоскид пластику кожну хвилину, пише Facepla.net

Якщо нинішні тенденції збережуться, то, як очікується, кількість пластику, який ми туди скидаємо, зросте до двох самоскидів хвилину до 2030 року і чотирьох у хвилину до 2050 року. В той момент, в океані буде стільки ж пластику, скільки і риби.

Згідно з дослідженням, і переважному здоровому глузду, одноразові пластикові предмети є великою частиною проблеми.

Після опитування більш 180 експертів у цій галузі, дослідники визначили, що більшість пластикової упаковки використовується тільки один раз, перш ніж бути викинутою. Вчені закликають до подальших обмежень на одноразову упаковку, в тому числі і спірних пластикових сумок, які вже оподатковуються або заборонені в багатьох місцях.

Хоча деякі держави не поспішають приймати пластикові заборони, важливо пам'ятати, що приватні особи, і просто кожен з нас, можемо приймати більш зважені рішення щодо свого щоденного використання пластикових предметів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини