"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи можливе примирення українців і росіян

Возможно ли примирение украинцев и россиянДані соціологів переконливо показують різку зміну в ставленні українців до Росії після трагічних подій останніх років. Так, згідно з опитуванням соціологічної групи Рейтинг, проведеним у листопаді минулого року, негативно сприймають РФ близько 60% опитаних українців, позитивно - близько 15%, нейтрально - кожен п'ятий. Це притому, що до анексії Криму і війни в Донбасі позитивно до Росії ставилися близько 80% українців.

Подібний зсув у громадських думках недивний. Як ще можна ставитися до агресора? Інше питання, чи можливе між українцями і росіянами примирення після такого болючого конфлікту?

В історії є чимало прикладів налагодження відносин після тривалих і кривавих воєн: німці і поляки, французи й інші нації, окуповані фашистською Німеччиною під час Другої світової війни, британці та французи після численних англо-французьких воєн, у тому числі Столітньої війни. Жорстокі історичні розборки між Польщею та Україною, а сьогодні, згідно з опитуваннями, поляки – наші перші друзі.

Росіяни повинні покаятися за скоєне

З Росією примирення теж можливе, але з умовами. По-перше, росіяни мають припинити вести проти нас війну. По-друге, звільнити окуповані території. По-третє, покаятися за скоєне, усвідомити, що їхня країна спровокувала нинішній кривавий конфлікт на сході України. Крім того, існує такий механізм відшкодування заподіяної шкоди як компенсації.

У 80-ті мені довелося бувати в Польщі у колишньому концтаборі Освенцим. Там працювали молоді студенти з Німеччини, притому Західної, так звані «спокутувачі». Молоді люди щороку приїжджали сюди безоплатно працювати: прибирати територію, щось ремонтувати, оскільки вважали за необхідне спокутувати історичну провину своєї нації, хоча самі, природно, ні в чому не винні.

Спірно, наскільки нинішня Росія може відповідати за історичні злочини попередньої російської влади проти українського народу, наприклад, Голодомор. Але, як мінімум, вони повинні дати належну оцінку цієї події – що це дійсно був цілеспрямований геноцид українського селянства, а не просто «несприятливі для врожаю погодні умови».

Але до того часу, поки Росія окупує Крим, постачає зброєю бойовиків на Донбасі, які вбивають громадян України, та бере безпосередню участь у війні на боці сепаратистів, ні про яке примирення не може бути мови.

Матеріал : nv.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини