"Підтримати"
Новини
Всі новини

Київрада залишила без уваги петицію про передачу Лаври Київському патріархату

Киевсовет оставил без внимания петицию о передаче Лавры Киевскому патриархату

Комісія Київської міської ради (Київради) прийняла рішення залишити електронну петицію територіальної громади міста про передачу Києво-Печерської лаври Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) в УПЦ Київського патріархату (КП) без розгляду.

Про це повідомив депутат Київради Олександр Пабат на своїй сторінці в Facebook у середу, 13 січня, пише business.ua.

«Петиції про зміну/збереження юрисдикції Києво-Печерської лаври, а так само листування з аргументами і погрозами як на користь, так і проти прецеденту, будуть передані Мінкульту. Правда, колеги з постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування не виключають можливості в перспективі повернути комплекс у комунальну власність».
- йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, В 2010 році храмовий комплекс був переданий на баланс Міністерства культури України, тому питання про його юрисдикції буде вирішувати відомство. Після початку військової агресії Російської Федерації проти України в 2014 році розгорілися суперечки навколо приналежності храмів УПЦ МП чи УПЦ КП. Вже кілька десятків парафій перейшли під управління канонічно невизнаної УПЦ Київського патріархату.

Електронна петиція про перегляд статусу Києво-Печерської лаври набрала необхідні для розгляду питання Київрадою 10 тис підписів на третій день після розміщення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини