"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Франції побудували електростанцію, яка працює на сирі

Во Франции построили электростанцию, которая работает на сыре

Створення електроенергії з допомогою сиру може здаватися сюжетом з коміксів про пригоди Астерікса, але це саме те, що відбувається на новій електростанції у французьких Альпах.

Побічний продукт сиру Бофорта, яким є суха знежирена сироватка, перетворюють в біогаз, суміш метану і вуглекислого газу, на електростанції в Альбервілі, у Савойї.

Бактерії додаються в сироватку, щоб провести газ, який потім використовується для виробництва електроенергії, яка продається в енергетичну компанії EDF.

«Сироватка є нашим паливом. Це ж досить просто, такий же інгредієнт, як в натуральному йогурті»
, - розповідає Франсуа Декер (François Decker), представник Valbio, компанії, яка розробила і побудувала електростанцію, що відкрилася в жовтні.

Після того як повністю знежирене молоко було використано для виробництва сиру Бофорта, залишається сироватка і вершки. Сироватка використовується для виробництва сиру рікотта, а вершкове масло і білковий порошок використовуються в якості харчової добавки.

Залишкову знежирену сироватку поміщають у бак з бактеріями, де з допомогою природного бродіння утворюється метан.
Во Франции построили электростанцию, которая работает на сыре


Потім газ подають через двигун, який нагріває воду до 90 градусів С, і генерує електроенергію. Електростанція буде виробляти близько 2,8 мільйонів кіловат (кВт) в рік, достатньо електрики, щоб забезпечувати 1500 чоловік, за словами Декера.

Це не перша сирна електростанція, але одна з найбільших. Valbio побудувала свою першу електростанцію-прототип 10 років тому поруч з абатством, де ченці робили сир з 12 століття, повідомляє Facepla.net

З тих пір у Франції, інших європейських країнах і Канаді були побудовані близько 20 інших невеликих електростанцій. Ще кілька планується в Австралії, Італії, Бразилії та Уругваї.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини