"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Франції побудують дорогу з сонячних панелей

Во Франции построят дорогу из солнечных панелей

Марі-Сеголен Руаяль, Міністр екології, розвитку та енергетики Франції, розповіла про плани уряду побудувати в найближчі п'ять років дорогу, вимощену сонячними панелями.

Тендери на тисячокілометрове полотно вже розміщені, та відбір кандидатів розпочнеться в цьому квітні. За розрахунками енергетиків, енергії, що збирається з кілометра такої дороги, повинно вистачати на потреби 5000 осіб (крім опалення).

Тисячі кілометрів панелей повинно вистачити приблизно на потреби 5 мільйонів осіб, або на 8% поточного населення країни. Для перетворення дорожнього полотна в сонячні панелі на проїжджу частину будуть прикріплюватися смужки з фотоелементами 7-міліметрової товщини.

Технологія створення подібних фотоелементів розроблена в компанії Colas Group – підрозділі промислової групи Bouygues. На створення панелей, названих Wattway, у компанії пішло п'ять років, повідомляє Еконет

Клітинки Wattway містять тонку плівку з полікристалічного кремнію. Вони стійкі до великих навантажень, і повинні витримувати навіть вантажівки, при цьому, як стверджує виробник, володіють достатнім коефіцієнтом тертя, щоб не створювати проблем для транспорту.

Фінансування проекту пропонується здійснювати за рахунок підвищення податків на бензин, що, за словами міністра екології, буде природною мірою у зв'язку із здешевленням вартості нафти.

У 2014 році одна з перших доріг відкрилася в Нідерландах – правда, вона розрахована тільки на велосипеди. У США сімейна пара намагається за допомогою народного фінансування запустити проект створення аналогічних доріг для автомобілів.

Bouygues — французька промислова група, якою володіють брати-мільярдери Мартін і Олівер Буіг, які успадкували її від свого батька. Мартін – близький друг Ніколя Саркозі, і хрещений батько його сина.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини