"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Непалі створили сонячні батареї з людського волосся

В Непале создали солнечные батареи из человеческих волос

18-річний мешканець непальського села Мілан Каркі створив дешеві сонячні панелі з людського волосся. Як зазначає винахідник, волосся може замінити кремній - дуже дорогий компонент, який використовується у виробництві традиційних фотоелектричних панелей

«Волосся генерує електрику завдяки вмісту меланіну - пігменту, який надає їм певний колір, є чутливим до світла і виступає у якості провідника, - пояснює Мілан Карки. - Розроблена технологія, яка передбачає більш дешевий метод виготовлення сонячних батарей, дозволить отримати доступ до електроенергії бідним людям і може стати революційною для відновлюваної енергетики».


До слова, в Непалі кілограм людського волосся коштує близько 25 центів.

Мілан Каркі і четверо його однокласників спочатку зробили сонячну панель у якості експерименту, але підлітки переконані, що їх продукт може мати широке застосування і комерційну доцільність.

Створена непальськими винахідниками панель має потужність 18 Вт, а її вартість становить 38 доларів, повідомляє Екотаун

«Промислове виробництво зменшить ціну на енергоємний пристрій у два рази, - наголошує розробник. – У порівнянні з представленими сьогодні ринку аналогами нові сонячні панелі обходимуться у четверо дешевше».


Інноваційні сонячні батареї можна використовувати для зарядки мобільного телефону або освітлення будинку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини