"Підтримати"
Новини
Всі новини

Камикацу - перше у світі місто, де сміття переробляється на 80%

Камикацу - первый в мире город, где мусор перерабатывается на 80%

Японське місто Камикацу незабаром стане першим у світі, де сміття переробляється на 100%. «Нуль відходів» — такий принцип, до якого прагнуть жителі цього містечка.

Місто Камикацу з населенням в 1700 чоловік розташоване на південно-сході острова Сікоку в префектурі Tokushima. У цьому місті немає сміттєспалювального заводу, тому єдиним виходом є зведення відходів до мінімуму. Сьогодні в Камикацу переробляється вже більше 80% відходів.

Для цього кожен житель сортує своє сміття по 34 категоріям за допомогою різних контейнерів. Наприклад, для паперу є не 1, а цілих 5 контейнерів: для обгорток, журналів, упаковки, картону і газет. Є і окремі баки для пластикових пляшок та пластикових стаканів.

Немає у Камикацу і сміттєвозів: в гірському районі з розкиданими будинками вони виявилися економічно неефективними. Тому кожна сім'я сама відповідає за свої відходи і після сортування відправляє сміття в місцевий центр переробки.

На вулицях можна побачити плакати, на яких пояснюється, що в подальшому відбувається зі сміттям і як це поповнює бюджет міста. До речі, на отримані гроші від утилізації відходів купуються кошти для компостування, ваучери для закупівлі продовольства або лотерейні квитки.

На питання про те, наскільки складно дотримуватися такого укладу життя, жителі кажуть, що спочатку вони не були готові до таких кардинальних змін. Але тепер, бачачи результат своїх зусиль, цей обов'язок став частиною їх повсякденного життя:

«Якщо ви звикнете робити так, то це стане нормою. Тепер я не думаю про це. Правильне сортування сміття стало звичайною справою»
, — каже один з мешканців.

Сьогодні в Камикацу переробляється близько 80% відходів, і тільки 20% надходить на звалища. А до 2020 року тут планують повністю відмовитися від сміттєвих звалищ — Камикацу стане першим у світі містом з нульовими відходами.

За матеріалами: Велика Епоха

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини