"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

3 січня - свята, іменини, народні прикмети

3 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

День народження соломинки для коктейлів
3 січня у світі відзначають незвичайне свято — ця дата вважається Днем народження соломинки для коктейлів (Drinking Straw Day).

Соломинка — це пристосування у вигляді трубочки, призначене для втягування будь-яких напоїв в рот, з метою подальшого проковтування. Спочатку, соломинка для пиття коктейлів виготовлялася з соломи, що містить порожнисті стебла злакових — житні трубочки, від чого і виникла назва цього «пристосування».

Одними з перших, крім барів і ресторанів, оцінили новинку лікарні і госпіталі — лежачих хворих тепер можна було напувати, не проливаючи рідину і не використовуючи скляні трубки, які вимагали стерилізації і часто розбивалися. Гнучкі ж соломинки з тих пір залишилися майже незмінними.

Іменинники сьогодні: Леонтій, Михайло, Микита, Петро, Прокіп, Сергій, Уляна, Філарет

Народний календар:

Прокоп'єв день
У цей день вшановується пам'ять Прокопія Вятського — юродивого християнського святого.

У Прокоп'єв день дівчата не виходили з дому, а з раннього ранку мели підлогу. Чим більше зерна наметуть — тим більше щастя привалить. Після зерна товкли борошно, з якого пекли пісний млинець і готували кисіль. Все це належало робити в повній тиші. Блін з'їдали, запиваючи киселем і ні з ким не ділячись. Вважалося, що якщо при цьому загадати бажання — воно обов'язково збудеться.

Для Прокоп'єва дня існують прикмети на погоду. Якщо на ранковому світанку сонце червоно — бути хуртовині. В цілому ж погода в цей день вказує на погоду вересня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини