"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: Світу загрожує новий вірус грипу

Ученые: Миру угрожает новый вирус гриппа


Вчені побоюються пандемії, викликаної можливим спалахом особливого штаму свинячого грипу - EAH1N1, виявленого в основному в країнах Азії. Цей вірус здатний поширюватися серед людей повітряно-крапельним шляхом.

Дослідження проводилося китайськими і японськими вченими. Вони оглянули понад 30000 свиней в Китаї: найпоширенішим з виділених штамів виявився EAH1N1. Серед тварин цей вірус циркулює з 1979 року, і, на думку фахівців, вже пройшло достатньо часу, щоб той зміг мутувати і набути здатності спровокувати епідемію серед людей.

Китай зараз є найбільшим виробником свинини, тому тут вірус може поширитися дуже швидко. Незважаючи на те, що вакцини для профілактики грипу свиней існують, в цій країні вони широко не застосовуються.

Поки дослідження велися тільки на тваринах. Але автори статті, опублікованої в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, підкреслюють: "щоб запобігти передачі цього штаму людині, потрібно діяти негайно".

Нагадаємо, спалах чергового штаму свинячого грипу H1N1, що відбулася в 2009 році, швидко набула масштабів пандемії. За рік тоді загинуло більше 12 000 чоловік по всьому світу.

Зараз сезонні вакцини від грипу неефективні проти EAH1N1, і якщо цей штам пошириться, більшість людей не будуть захищені. Природними антитілами до нього володіють близько 13 відсотків дорослого населення.

За матеріалами rg.ru [url = http: //www.rg.ru/2016/01/02/gripp-site-anons.html] My Webpage [/ url]

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини