"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ризький полігон для сміття перетвориться в шикарну паркову зону

Рижский полигон для мусора превратится в шикарную парковую зону

У Латвії найбільший столичний полігон промислових відходів перетворили на парк. Ініціатором проекту з благоустрою звалища сміття, яке займало 20 га, став мер столиці Латвії Ніл Ушаков.

З колишнього звалища вивезли великогабаритні та токсичні відходи, провели дренування та очищення ґрунтових вод, а сміття утрамбували у формі гірки висотою 35,6 метрів над рівнем моря. Щоб опади не призвели до повторного забруднення грунтових вод, територію покрили антифільтраційним шаром глини товщиною 50 см, а зверху засипали родючим ґрунтом на 20 см. Аби забезпечити збір наземних вод і спрямувати їх у потрібному напрямку, по периметру схилу гори проклали два водозливи.

Згідно з проектом, протягом п'яти років на впорядкованій території не можна буде вести капітальне будівництво. Проте в зимові місяці тут буде обладнана лижна траса для бігових лиж, а влітку на території, прилеглій до сміттєзвалища, з'явиться зона для пікніків, а також дитячий та спортивний майданчики.

Як зазначив мер Риги Ніл Ушаков, у столиці з’явиться найбільша у Латвії зона для пікніків.

"Навесні 2016 року на впорядкованій території можна буде насолоджуватися природою і відпочивати, - каже він. – На площі 1,64 га розташуються дитячі ігрові майданчики для різних вікових груп — для дітей до трьох років; від 5 до 7 років і більше 7 років. На всій території буде штучне покриття та 40 одиниць різного ігрового обладнання»
.

Крім того, на території колишнього звалища облаштують поля для гри у хокей, баскетбол, футбол, місця для катання на роликових ковзанах та скейтбордах і спортивний зал під відкритим небом з 12 різними пристосуваннями для занять фізкультурою.

Вершина "шапки Ушакова", як називають пагорб жителі столиці, стала найвищою точкою у Ризі.

У проект вклали 8 млн євро, половину яких виділив бюджет ЄС.

Екотаун

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини