"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

28 грудня - свята, іменини, народні прикмети

28 декабря - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Міжнародний день кіно
Міжнародний день кіно — свято кінематографістів — працівників цього дивовижного мистецтва — і його любителів по всьому світу.

28 грудня 1895 року в Парижі в «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинок (а не Капуцинів, як багато хто звик) пройшов перший сеанс сінематографа братів Люм'єр. Саме ця дата і стала днем святкування Міжнародного дня кіно.
Демонстрація «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьотю» викликала справжню паніку у глядачів: вони схоплювалися з місць і тікали із залу, боячись, що наближається на екрані поїзд розчавить їх...

Іменинники сьогодні: Олександр, Василь, Іларіон, Павло, Степан, Трифон

Народний календар:

Трифонов день
Православні люди в цей день відзначають пам'ять святого Трифона Печенгського, який жив на Кольському півострові в 16 столітті.

На Русі преподобного Трифона шанують як покровителя моряків. Саме йому вони моляться в разі небезпеки. Звичайно, поминають його і в цей день всі, хто пов'язаний з морем, по можливості, йдуть до церкви і ставлять свічку святому Трифону.

Люди помічали, що день починає прибувати, і вважали, що сонце посилає на землю своїх дітей — промені, які відганяють нечисту силу. Однак, сонячні промені були ще слабкі, і їм потрібна допомога. Для цього потрібно було рано вранці винести на двір гарячі вугілля і висипати на сніг — так можна було налякати злих духів.

Як правило, на Трифона був сильний мороз. Погода цього дня передбачала, яким буде березень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини