"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

24 січня - свята, іменини, народні прикмети

24 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Міжнародний день ескімо
24 січня відзначається «солодке» свято – Міжнародний день ескімо. Дата його заснування була обрана тому, що саме в цей день в 1922 році власник магазину солодощів в місті Онава (штат Айова, США) Християн Нельсон отримав патент на ескімо.

Ескімо – це вершкове морозиво на паличці, покрите шоколадною глазур'ю. І хоча його історія налічує вже кілька тисячоліть (є думка, що вже в Стародавньому Римі імператор Нерон дозволяв собі подібний холодний десерт), але Днем народження ескімо прийнято вважати саме 24 січня. І, звичайно ж, ескімо – це не просто морозиво, це символ безтурботних літніх днів, смак дитинства, любов до якого багато зберегли на все життя.

Іменинники сьогодні: Віталій, Володимир, Йосип, Михайло, Микола, Степан, Терентій, Федір, Феодосій

Народний календар:

Федосєєв день
У християнській традиції у цей день вшановується останній імператор Риму — Феодосій Великий, в кінці 5 століття законодавчо заборонив язичницькі культи.

Цей день часто бував дуже холодним, що послужило підставою для такого повір'я. Говорили, що нечистій силі, яку під час Святок вигнали з хат, нема куди подітися і чим зайнятися — тому вона чаклує морози. Від цих морозів люди чекали біди.

З морозами були пов'язані і деякі прикмети. Вважалося, що морози у цей день — до затяжних холодів, а тепло, навпаки, обіцяє ранню весну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини