"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

26 січня - свята, іменини, народні прикмети

26 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

День працівника контрольно-ревізійної служби України
Контрольно-ревізійна служба України входить в систему органів державної виконавчої влади і у своїй діяльності керується Конституцією України, іншими законодавчими актами, актами Президента і Кабінету Міністрів України.

До функцій контрольно-ревізійної служби належать: проведення ревізій та перевірок фінансової діяльності, стану збереження грошових коштів і матеріальних цінностей, достовірності обліку і звітності, а також ревізії та перевірки повноти оприбуткування, правильності витрачання і збереження валютних коштів у міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах, а також на підприємствах, в установах і організаціях, які отримують кошти з бюджету та з державних валютних фондів.

Міжнародний день митника
Щороку 26 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день митника (International Customs Day) — професійне свято всіх працівників митних служб планети.

Достатньо швидко із скромної організації, що об'єднувала обмежену кількість європейських держав, Рада митної співпраці перетворилася на авторитетну організацію міжнародного масштабу. В даний час Всесвітня митна організація об'єднує 179 держав.

Сьогодні своє професійне свято відзначають понад 800 тис. чоловік — така загальна чисельність митників у всьому світі.

Іменинники сьогодні: Афанасій, Максим, Петро, Яків

Народний календар:

Єрмілов день
У народі цей день отримав назву на честь церковного дати, встановленої в пам'ять мучеників Єрміла та Стратоніка Синигидонских (Белградських). Вони жили в 3-4 століттях.

В цей день з нагоди холодів належало проводити вдома.

На Єрему радили особливо уважно спостерігати за кішкою, що живе в будинку. Не секрет, що за поведінкою цього звіра можна передбачити погоду. Ми і зараз знаємо, що якщо кішка згортається клубочком і мордочку ховає — значить, треба чекати морозів. Однак прогнози наших предків були більш різноманітні. Наприклад, говорили: «Якщо кішка катається по мостинам – тепло в будинок стукає; якщо дере стіну — на негоду біля воріт».

У кішки можна було попросити і лікування від хвороб. Старі люди радили у разі незрозумілої недуги поспостерігати, куди найчастіше лягає тваринка, «встати на це місце і не сходити з нього якомога довше». Кішок взагалі шанували. Вважалося, що якщо хто-небудь вб'є цю тварину — той сім років не буде щастя бачити.

Втім, були і більш прозаїчні прикмети. Так, туманний круг близько місяця в Єрмилін день віщував заметіль.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини