"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

25 січня - свята, іменини, народні прикмети

25 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

День студентів (Тетянин день)
Свята Татіана вважається покровителькою студентів.

Незважаючи на те, що історія свята своїм корінням йде в далеке минуле, традиції збереглися й донині. Студенти як влаштовувала широкі гуляння більше ста років тому, так і в 21 столітті воліють відзначати своє свято шумно і весело.

Іменинники сьогодні: Галактіон, Ілько, Макар, Пахом, Петро, Сава, Тетяна

Народний календар:

Тетянин день, Бабин кут
Православна Церква в цей день вшановує святу мученицю Татіану Римську – ранньохристиянську мученицю, що зазнала тортур за віру при імператорі Олександрі в 3 столітті.

Друга, більш стародавня назва свята — Бабин кут. На Русі так називався бабин кут — місце біля печі, де знаходилися предмети домашнього начиння, і де господиня проводила багато часу. Це місце також називалося сонечком. В честь цього на Тетянин день старша господиня в сім'ї пекла коровай, який символізує сонце. Вона діставала його з печі і, давши хлібу охолонути, ділила між членами сім'ї. Кожному повинен був дістатися хоча б шматочок.

Для цього дня існували і прикмети на погоду. Якщо на Тетяну йшов сніг, вважали, що літо буде дощовим, а ось тепла заметіль передвіщала засуху і неврожай. Зате якщо небо було ясним, а на дворі стояв морозець — селяни чекали хорошого врожаю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини