"Підтримати"
Новини
Всі новини

З перших вуст: як проходить переатестація співробітників поліції

Из первых уст: как проходит переаттестация сотрудников полиции

Згідно з наказом Міністра в даний момент проходить переатестація співробітників поліції. Адже нещодавно саме поліцією стали автоматично всі колишні міліціонери. Прийшов час почистити їх ряди. Чим займаються і як працюють зовсім раптово створені комісії?

Враженнями з українцями ділиться представник комісії Паша К. Кашчук у своєму Фейсбуці.

У комісіях - співробітники Нової поліції (патрульні), активісти, журналісти, депутати, АТОшники. А нещодавно було вирішено додати до них і представників апарату управління МВС. Після того, як в медіа почали розповсюджуватися вкидання в стилі "як комісії змушують доблесних співробітників ставати на коліна і співати гімн". Звичайно, нічого подібного не відбувалося.

Як проходить процес? Співробітники умовно поділені на 2 групи. Кого не визначили в групу ризику, той проходить комісію "заочно" - ми розглядаємо документи, результати тестів і т. д. Інші, чиї посади більше асоціюються з корупцією, приходять на співбесіди. Але в той же час, ми маємо можливість викликати на співбесіди будь-якого зі списку заочників, що ми другий день і робимо.

Хто фактично приходить на співбесіди? Великі погони - начальники секторів, управлінь, і вище і нижче, даішники, обепы, обопы, обноны, беркут і т. д. і т. п. Але ми вирішили більше уваги вибірково приділяти і тим рядовим співробітникам, які безпосередньо є обличчям МВС для суспільства - дільничні, опера і т. д. Все "претенденти" до комісії проходять тести на інтелект і професійні знання. Судячи за оцінками багатьох великих чинів, тести проводяться чесно.

У підсумку за результатами розгляду документів або співбесіди, на підставі спілкування, результатів тестів, ПОЛІГРАФА (за умови письмової згоди) і т. д., комісія приймає одне з можливих рішень: рекомендувати на підвищення, рекомендувати на пониження, залишити на посаді, ВИКЛЮЧИТИ з лав! Так, так, так! Таке право у комісій є, і це схоже (все ще не віриться до кінця) не просто слова, а значуще рішення.

Звичайно ж залишено право на апеляцію, яким, я думаю, багато хто буде користуватися, але тільки за умови певного балу на тестах. Тобто якщо зовсім низький бал і комісія проголосувала за звільнення, апеляцію подавати не можна. До речі процесами активно рулять в тому числі і всім відомі грузини, Антон Геращенко та ін. І апеляційна комісія також складається вже не з генералів, а з представників нового покоління та іноземних радників (на скільки я зрозумів). Тобто апеляційну комісію пройти буде теж не легко.

Так, я впевнений, що схеми шукаються, і напевно вже існують і що когось таки будуть протягати повз комісій (це моє особисте припущення), але судячи по настрою "кандидатів" у своїй долі впевнені далеко не всі. Незалежно від посад та "досвіду".

На жаль я не можу розповідати всіх подробиць, є договір нерозголошення, але поки кажу прямо - заряджений оптимізмом. Але в той же час не можу ще остаточно повірити, що з усього цього буде великий зиск, що не відновляться, що на їх місця прийдуть нові, чесні, на зарплату в 4000 грн і т. д. І звичайно ж, це не можна назвати Реформою з великої літери. Швидше - планова і досить прозора чистка рядів від явно зайвих елементів. Але ж це вже щось. Погодьтеся?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини