"Підтримати"
Новини
Всі новини

Про що мав говорити Порошенко пресі

О чем должен был говорить Порошенко прессеПрезидент Петро Порошенко провів прес-конференцію у форматі "покращення", оминувши вимогу Майдану - зміну системи. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав екс-віце-прем'єр-міністр Олег Рибачук .

"Прес-конференція пройшла у стилі передвиборчого слогану: "Жити по-новому". Були старі меседжі "по-новому". Нового нічого не почув", - сказав він."Промова будувалася приблизно так: шановні українці. Ви знаєте, очевидно ми були у лайні по самісінькі вуха. Але зараз ми в лайні тільки по підборіддя. Це значно краще. Звичайно, це як радянські порівняння з часами "1913-ого года". Ми порівнюємо дуже погані стандарти, які були за рік із сьогоднішніми. І кажемо: у цьому лайні ми трошки просунулись. Ну хтось - по шию. А хто менший зростом — вже по вуха там стоїть. Але ситуація після Майдану полягає у тому, що українців не влаштовує 5 сантиметрів вище у лайні, чи у лайні - яке зараз припарфумлене. Бо було приблизно так: лайно, але ми його покращили. Додали трохи ароматизаторів. Нагадую лозунг і вимогу Майдану - зміна системи. Не запаху лайна. А про зміну системи після двох років від Революції гідності ніхто не говорить".

Шокін - це ж повне протиріччя боротьби з корупцією

"Президенту треба було говорити про очевидно важливі питання. Куди рухається суспільство. Як країна далі розвивається. При чому не про стандарти, а яку країну ми будуємо. Бо незрозуміло, що президент хоче під "запровадженням європейських стандартів". Стандартів заради чого? Шокін - це ж повне протиріччя боротьби з корупцією. Коли ми бачимо, що у хворого дуже висока температура. Ми навіть знаємо, що це запалення називається "корупцією". І прикладаємо компреси. Але жодним чином не ставимо точний діагноз і не виліковуємо. Не відсторонюємо системний бізнес від політики. Президент про це говорить. Але виникає дуже просте питання: як може країна, яка бореться з корупцією, мати президента, бізнес якого (хай не єдиний) відданий у траст. Але зростає".

Що за рік змінилося не з точки зору рівня лайна, в якому ми стоїмо? А з точки зору системних змін? Чому ніхто не говорить про заміну системи?
"Не було і відповіді, як ми реагуватимемо якщо Мінські домовленості пройдуть ідеально за нашим сценарієм. Що це означає для країни? Ми тут не бачили відповіді. Крім того, що президент впевнений що проголосують зміни до Конституції. І що ми повернемо в українське поле. Тільки якого плану буде це поле, які бур'яни там далі виростуть - незрозуміло".

"Для нього це шоу. Зрежисоване, сучасне - гарні тексти, ролик. Він це сприймає як продюсер якоїсь політико-розважальної програми на каналі. Він грає роль європейського політика, вперто не бажаючи ним стати".

Олег Рибачук - Газета.юа

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини