"Підтримати"
Новини
Всі новини

Більше всіх від конфлікту Саакашвілі і Авакова постраждає Порошенко, - Віктор Небоженко

Больше всех от конфликта Саакашвили и Авакова пострадает Порошенко, - Виктор Небоженко
«Поки ніхто толком не знає, що собою являє гострий публічний конфлікт між Саакашвілі і Аваковим — комедію або трагедію. Ні учасники, ні навіть великий майстер політичних інтриг і піар-акцій Президент Порошенко. Добре видно, що вперше за роки свого правління він зніяковів, втратив вічну самовпевненість і не знає, як вчинити. А перетворити все на жарт, дрібницю, як це він часто робить, – це значить вразити всіх своїм цинізмом, який він так ретельно приховує за серйозністю, самовпевненістю і патріотизмом», — про це на своєму Facebook написав політолог Віктор Небоженко.

«Але промовчати не можна, бо тоді конфлікт буде розвиватися вже і без його (Петра Порошенка) участі і врахування його інтересів. Тому більше всіх від конфлікту Саакашвілі і Авакова постраждає Президент Порошенко. І той, і інший важливі для Президента Порошенко в його політичних іграх», — вважає експерт.


Зокрема, політолог нагадав, яку «добру послугу» Арсен Аваков не так давно надав Президенту.

«Глава МВС Аваков кілька тижнів тому надав йому добру послугу, налякавши соромливого Фірташа можливим арештом. Тим самим позбавив Президента Порошенко задоволення зустрічатися зі своїм політичним кредитором-Фірташем, який письмово оформив клятви Петра Порошенка в обмін на економічну та інформаційну підтримку під час президентських виборів. Фірташ незадоволений, як Порошенко виконує свої обіцянки, і був готовий пред'явити йому свої претензії. Саме глава МВС Аваков своїми погрозами арешту віденського «в'язня олігархічної совісті» спас Президента від неприємної зустрічі з Фірташем. Тому Аваков був упевнений, що він точно залишається в новому уряді. Звідси його жорсткий і агресивний стиль «спілкування» з Саакашвілі», — пояснює він.

Експерт також нагадав і про співпрацю між Президентом і губернатором Одеської області.

«З іншого боку, Президент Порошенко активно співпрацює і з Саакашвілі. Знаючи вибуховий і пробивний характер Саакашвілі, Президент Порошенко постійно нацьковував його на своїх політичних і економічних супротивників. І навіть тупо використовував його у виборчій кампанії на користь свого фаворита Березенка, що неприємно вразило прихильників Саакашвілі в Україні», — говорить Віктор Небоженко.

«Саакашвілі перед звітом уряду у Верховній Раді, вгадуючи побажання і відчуваючи підтримку Президента, обрушився з лютою критикою на Кабмін і особисто Прем'єр-міністра Яценюка. І ось тепер — конфлікт Саакашвілі з Аваковим», — підкреслив він.

«Нас зараз не цікавить, хто винен і хто перший почав. Але Саакашвілі не був би 10 років президентом Грузії, якби дав так просто Порошенку використовувати себе, а потім викинути з української політики. Він давно зрозумів разом зі своєю грузинсько-української командою, що за підтримки Заходу він зможе грати більш активну роль в політиці і реформи України. Інакше кажучи, Президент Порошенко явно недооцінив активність і амбіції ні Авакова, ні Саакашвілі, — стверджує експерт. — Зараз він знаходиться між поки маленьким молотом і маленькою кувалдою. Але все може швидко перетворитися у серйозну політичну проблему як для Президента Порошенка, так і в цілому для української політики».

Читайте на InfoKava.com: Політичні ігри — ВІДЕО конфлікту Саакашвілі і Авакова

«Для Порошенка, який любить діяти за принципом «розділяй і володарюй», ситуація з Аваковим і Саакашвілі явно вийшла з під контролю. Виявилося, що і Він, і Саакашвілі вважають себе самостійними політичними гравцями з великим потенціалом. І вже тому конфлікт між ними був неминучий. Більше того, тепер стає зрозумілим одеська гучна заява Саакашвілі про жахливі корупції в Україні та відповідальності керівників правоохоронних органів за це. Саакашвілі чудово розуміє, що він ніяк не може зайняти пост прем'єр-міністра. Але зайняти пост віце-прем'єра з силових міністерств в реформованому Кабміні і підпорядкувати собі реально роботу МВС, Генпрокуратури, СБУ та Антикорупційного бюро – це його мета, — переконаний Віктор Небоженко. — І конфлікт з Аваковим був першим кроком на цьому шляху. Шокіна поки зняти не можна. Грицак «укорінився» в СБУ, а ось глава МВС Аваков вже розслабився і перший потрапив під реактивний удар Саакашвілі. Навіть якщо Саакашвілі не досягне своєї мети в Кабміні, то він вже зараз намагається грати на громадській думці і ЗМІ в ролі куратора правоохоронних органів у боротьбі проти елітної корупції України.
Тому у Порошенка незавидна доля. Всі звертаються до нього як до арбітра в цьому конфлікті і першого політичного обличчя країни. Якщо він зніме Авакова, який надав йому ряд послуг, в тому числі і у справі з Фірташем, то це означає публічну перемогу Саакашвілі. Приймач Авакова в МВС вже не зможе чинити опір натиску Саакашвілі. Те ж саме станеться з приймачем Генпрокурора Шокіна, ім'я якого вже добре відомо і Порошенку, і Саакашвілі. Якщо ж він захистить Авакова – чи образиться Саакашвілі і не буде допомагати Порошенко боротися з його супротивниками. А більш дієвого інструменту в політичних іграх, ніж Саакашвілі, у Порошенка поки немає. Ще небезпечніше для Президента, якщо образа Саакашвілі перетвориться у ворожнечу».

«На тлі величезного потоку обговорення цього скандалу-конфлікту між Аваковим і Саакашвілі стає цікаво, чому так «голосно» і довго мовчать два таких важливих політика, як Секретар РНБО Турчинов і лідер «БПП» Луценко. Першим, з обов'язку служби, належить реагувати на гучні корупційні звинувачення Саакашвілі. А другий сам добре розбирається в подібного роду скандалах і є офіційним рупором Президента. Луценко, який радісно і легко коментує все в політиці, раптом замовк і завмер в очікуванні чогось недоброго або небезпечного. Ніхто не знає, як вчинити, щоб не втратити контроль над ситуацією і не виявитися крайнім», — каже політолог.

«Перший раз за весь свій час Президент Порошенко пошкодував, що так довго насолоджувався на засіданні Національної ради з реформ тим, як його оточення гризеться між собою. Коли він схаменувся, було вже пізно. Виявилося, що політичне шоу раптом перетворилося на серйозний політичний конфлікт, який буде мати великі наслідки для української політики. І справа не у витоку інформації або любові ЗМІ до сенсацій і скандалів, а в серйозності намірів основних його учасників йти до кінця і незвично різкої реакції українського суспільства на події», — підсумував експерт.


Джерело: iamir.info

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини