"Підтримати"
Новини
Всі новини

Послання журналістів до Президента щодо долі "Межигір'я"

Відкритий лист про долю «Межигір'я»


Ми, журналісти - розслідувачі, які об'єдналися навколо проекту YanukovychLeaks, що врятував десятки тисяч документів з резиденції Віктора Януковича, надзвичайно занепокоєні подіями, які зараз розгортаються навколо «Межигір‘я».
Послання журналістів до Президента щодо долі "Межигір'я"

Ми вважаємо ініціативу Президента Петра Порошенка про передачу колишньої резиденції «Межигір‘я» в управління Міністерства оборони – помилковою та небезпечною, що не має правових підстав, а також - показовою щодо того, як в Україні ухвалюються рішення.


Президент виголосив цю ініціативу 13 жовтня цього року. У той час як ми поділяємо стурбованість станом медичного забезпечення та реабілітації українських військових, що беруть участь у війні, вирішувати цю проблему у такий спосіб є, на нашу думку, неприпустимим. Ми вважаємо, що Президент не повинен одноосібно приймати рішення стосовно подальшої долі «Межигір‘я» з наступних причин:

Подібне рішення буде порушенням усіх можливих законів та юридичних норм
, оскільки на даний час майно резиденції є заарештованим в якості речового доказу в кримінальній справі, і будь-які рішення стосовно зміни власника резиденції може приймати лише суд;

Згідно з документами, знайденими нами на території резиденції 21 лютого 2014 року та опублікованими на сайті yanukovychleaks.org резиденцію було збудовано за кошти, отримані від вчинення корупційних дій, а отже - фактично вкрадені у громадян України. Саме тому, «Межигір‘я» повинне стати Національним парком - пам‘ятником корупції, який би нагадував теперішнім та майбутнім посадовцям про те, яка доля чекатиме крадіїв, що намагаються відгородитися від своїх співгромадян високим парканом.
Рішення про підпорядкування колишньої резиденції Януковича Міністерству оборони означатиме закриття його території для відвідувачів та фінансування резиденції коштом платників податків. За відсутності будь-яких прорахунків економічної доцільності такого кроку та вартості переобладнання резиденції під реабілітаційний центр, подібне рішення містить в собі надзвичайно високі корупційні ризики, що фактично є поверненням до практики зловживань часів уряду Януковича;

З 21 лютого 2014, коли територію резиденції було відкрито, резиденція не отримала жодної копійки з держбюджету та утримувалась виключно за рахунок відвідувачів та проведення на його території різноманітних заходів, зокрема міжнародного фестивалю журналістів-розслідувачів MezhyhiryaFest. Саме тому, на прикладі цього об‘єкту, що роками був міжнародним символом корумпованості української влади, можна системно вирішити проблему відсутності в Україні такої юридичної форми як незалежні трасти для управління парками та рекреаційними зонами. Поширена в усьому світі, ця форма передбачає управління соціально важливими об‘єктами шляхом формування трастів, наглядові ради яких складалися з активістів, місцевих громад та представників державної влади з можливістю ведення господарської діяльності та залучення коштів з метою забезпечення поточних потреб та подальшого розвитку об‘єктів. Зі свого боку, ми заручилися підтримкою однієї з провідних міжнародних юридичних фірм, яка готова на волонтерських засадах розробити для України подібний законопроект.

Звертаємось до всіх суб’єктів законодавчої ініціативи з закликом взяти в свої руки вирішення проблеми «Межигір‘я» у спосіб, що стане символом та прецедентом повернення громадськості майна, здобутого корупційним шляхом.


Зі свого боку ми висловлюємо готовність у наданні практичної допомоги у створенні необхідної для цього законодавчої бази та концепції подальшого функціонування «Межигір‘я», яке, на наш погляд, має бути визначене за участі громадськості.
Послання журналістів до Президента щодо долі "Межигір'я"


Katya Gorchinskaya

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини