"Підтримати"
Новини
Всі новини

Влада і план. Володимир Кадигроб

Влада і план. Володимир КадигробЗаступник міністра економіки Максим Нефьодов написав відповідь під назвою "Тим, хто вимагає від влади плану" на текст від українських громадських діячів до представників влади. Не буду давати ніяких емоційних оцінок, просто прокоментую цитати.

"Тим, хто вимагає від влади плану". Максим, це нормально вимагати від влади плану та обговорення цього плану на рівні громадянських інститутів. Чіткого і ясного. Це об'єднує, це дає мотивацію, це створює підставу для наступності роботи.

"Немає Європи, куди можна "прийти", є Європа, яку можна побудувати у себе вдома."
- я заплутався. Це дві різні Європи з форматом? Чи одна? Просто в одну не можна прийти, а іншу можна побудувати?

"Чим більше людей будуть просто стояти і дивитись, тим повільніше будуть йти зміни." - повністю згоден.

"Не вірте текстам, які зараз так модно постити, особливо із приміткою, що над ними працювала купа людей: "Звернення до влади", "Де план? "Ми цього не хотіли". Це наївний інфантилізм." Це найцікавіший пункт. Будь-який розумний економіст скаже вам, що для економічного розвитку довіра - один з ключових факторів. З практичної точки зору довіра знижує витрати. Чи не так? Ви ж навпаки - вбиваєте суспільну довіру. А, отже, шкодите економічному розвитку країни.

Ви праві, немає ніякої різниці в тому, на якій ти стороні

Чому не вірити тому, що над ним працювала велика група людей? Так, його писали різні люди, це колективний текст. Але найголовніше, скільки людей під ним підписалося, опублікувавши його. Говорити, що вимоги до влади "наївний інфальтилізм", або свідома маніпуляція, або дурість. Під вашим текстом стоїть фото з Майдану, а на ньому наївний бородатий хлопець вимагає від влади виконання обіцянок щодо Євроінтеграції, покарання винних у розгоні і відставки корупціонерів. "Якщо вас щось не влаштовує, приходьте і робіть, стукайте у двері, гуртуйтесь, пропонуйте законопроекти, працюйте волонтерами..."

Всі, хто писав цей текст і, впевнений, абсолютна більшість людей, які підписались під ним, так і роблять.
Можливо, романтика роботи в Кабміні засліпила вас, і ви не бачите, що відбувається навколо. Скажу за себе. Можете подивитися повідомлення у мессенджері, там кілька листів від мене з пропозицією зустрічі з питання "Креативної економіки".

Я міг би допомогти вам розібратися в темі і познайомити вас з європейськими експертами, які за 5-7 років підняли інноваційний сектор, який приносить близько 4% ВВП своїм країнам. Ще можете запитати свого колегу Олексія Михайличенка про мою готовність допомогти міністерству з зарубіжною презентацією, на волонтерських засадах звичайно ж.

І найголовніше. Ви праві, немає ніякої різниці в тому, на якій ти стороні. Влада ти або громадянське суспільство. Цей текст написаний, щоб об'єднати всіх, хто бере на себе відповідальність, робить свій внесок у реформування країни і не готовий мірятися зі спадкоємцями схем.

Володимир Кадигроб на НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини