"Підтримати"
Новини
Всі новини

Сума задокументованої шкоди від росіян сягнула понад 150 мільярдів доларів

 

Сума прямої задокументованої шкоди, завданої інфраструктурі України, станом на 1 вересня 2023 року сягнула $151,2 млрд, що на $700 млн більше, ніж у червні, повідомила Київська школа економіки (KSE).

Згідно з повідомленням, у загальному обсязі прямих збитків найбільша частка належить втратам житлового фонду - $55,9 млрд. Унаслідок бойових дій зруйновано або пошкоджено 167,2 тис. об'єктів житлового фонду, із них 147,8 тис. - приватні будинки, 19,1 тис. - багатоквартирні, 0,35 тис. - гуртожитки.

На другому і третьому місці за сумою збитків - сфери інфраструктури та промисловості і втрати підприємств: $36,6 млрд і $11,4 млрд відповідно.

Крім того, з початку бойових дій пошкоджено 18 аеропортів і цивільних аеродромів країни, 344 мости та мостові переходи, понад 25 тис. км автомобільних шляхів державного і місцевого значення та комунальних доріг. Втрати у сфері промисловості налічують щонайменше 426 великих і середніх приватних підприємств і державних компаній.

Сфері освіти на початок вересня-2023 завдано збитків на $10,1 млрд (+$400 млн). Загальна кількість пошкоджених і зруйнованих освітніх об'єктів перевищує 3,5 тис., серед них 1,7 тис. закладів середньої освіти, понад 1 тис. - дошкільної, 586 - вищої освіти.

У KSE наголосили на зростанні збитків у сфері охорони здоров'я, які оцінюються у $2,9 млрд. Загалом зруйновано або пошкоджено 1223 медзаклади, зокрема 384 лікарні та 352 амбулаторії.

Київська школа економіки акумулює дані щодо руйнувань і збитків, завданих інфраструктурі України, у рамках проєкту розробки незалежних методологій аналітичної оцінки пошкодження інфраструктури та економічних збитків, спричинених агресією Росії.

Джерело: Інтерфакс-Україна


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини