"Підтримати"
Новини
Всі новини

14-річний гонщик з України очолив світовий рейтинг професійних картингістів

Міжнародний офіційний рейтинг FIA International Karting Ranking (IKR) оновив список лідерів у якому перше місце серед усіх 12 категорій, яка налічує понад 1000 професійних картингістів світу, посідає 14-річний український гонщик Олександр Бондарев.

Олександр Бондарев український картингіст, який виступає у категорії OK Junior у складі професійної картингової команди Kart Republic. Професійно займатися картингом він почав ще з п’яти років, а у 7 вже став наймолодшим чемпіоном України з картингу.

У березні 2022 року гонщик став володарем престижного титулу чемпіона серії WSK Super Master Series 2022, а в кінці квітня на піку своєї карʼєри Олександр потрапив у тяжку аварію і пів року проходив лікування та реабілітацію, перенісши 10 операцій. Однак  вже під кінець сезону пілот повернувся на подіум.

Нещодавно Олександр здобув подіум на третьому етапі Champions of the Future у Кремоні, що значно вплинуло на результат рейтингу FIA IKR, він став №1 не тільки у загальній таблиці, а й лідером у своїй категорії OK Junior.

Наразі український гонщик готується до фінальної й головної боротьби за титул чемпіона Європи 2023, який відбудеться наприкінці липня. Бондарев лідирує у чемпіонаті і значно відірвався від конкурентів за очками після подіуму в Іспанії та двох перемог у Чехії та Данії.

Перемога у чемпіонаті Європи може значно закріпити набуте місце українця у світовому рейтингу.

Партнером Олександра Бондарева виступає благодійний фонд Favbet Foundation, який опікується молодим поколінням та запроваджує ініціативи у сфері освіти, здоров’я та спортивного розвитку.