"Підтримати"
Новини
Всі новини

Земляки з Черкащини вшанували пам'ять льотчика, який врятував Житомир

Жителі села Ротмистрівка на Смілянщині Черкаської області вшанували пам’ять загиблого героя, який ціною життя врятував сотні життів українців – адже пройшов рік з дня його загибелі. Вони також оповіли, що у селі під Житомиром, де впав літак Євгена, збираються назвати його іменем вулицю і поставити  пам’ятник. Зараз про подвиг українця нагадує меморіальна дошка.

Український льотчик з Черкащини Євген Лисенко 9 березні 2022 року прийняв свій останній бій. У протистоянні двом ворожим літакам, він встиг збити один з них, але потім його наздогнали снаряди російської ППО. Але цей бій не дав російським льотчикам можливості нанести удар по Житомиру і навколишнім селам, над якими точився повітряний бій.

Євгену Лисенку було усього 27 років. Він був професійним військовим: спочатку закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, а потім Харківський національний університет Повітряних Сил. Свою мрію стати військовим льотчиком він здійснив. 

Саме під час навчання у Харківському університеті Повітряних Сил Євген опанував винищувач МІГ-29 – літак, на якому він врятував життя багатьом людям. Він ніс бойові чергування під час АТО, а у лютому 2022-го, брав участь  у бойових вильотах.

Рідні і знайомі Євгена пам’ятають його дуже талановитою і цілеспрямованою та дисциплінованою людиною. Євген завжди відчував відповідальність за те, що він робить, розумів, що у час лихої години повинен стояти на захисті своєї країни. 

Так і вийшло: все його коротке життя він чесно служив Україні і, не вагаючись, за неї загинув.

У Євгена залишилися батьки, дружина і двоє маленьких діточок. Рідні досі не вірять, що їхнього сина і чоловіка вже немає. А діти ще не розуміють, що тата ніколи не буде – ще маленькі… З цим неможливо примиритися, з цим дуже важко жити, каже мама Євгена. Але їм ніколи не буде соромно за цього.

За подвиг у останньому повітряному бою і особисту мужність Євгена було нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня. А от петиція про нагородження званням Героя України, яка з'явилася на сайті президента у вересні минулого року, розглянута так і не була.

Джерело: 18 000; InfoKava 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме