"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Білорусі гасло "Живе Білорусь!" прирівняли до нацистського та заборонили

Міністерство внутрішніх справ Білорусі внесло до переліку заборонених нацистських організацій, структур, символіки та атрибутики вигук "Живе Білорусь!" ("Хай живе Білорусь!") і відповідь "Живе!", яка активно використовується білоруською опозицією. Про це пише білоруська служба "Радіо Свобода".

У документі міністерство зазначило, що вигук нібито є "колабораціоністським привітанням" та "символом 30-ї гренадерської (піхотної) дивізії Ваффен-СС, яка складалася переважно з колишніх бійців загонів "Білоруської народної оборони", які брали участь в антипартизанських операціях".

Повідомляється, що ініціатором заборони був історик та депутат Палати представників Ігор Марзалюк, який в ефірі одного з білоруських телеканалів заявив, що "Живе Білорусь!" є копією нацистського вітання "Зіг Хайль". Як аргумент він навів статут Союзу білоруської молоді – організації, створеної в окупованій Білорусі.

"Радіо Свобода" зазначає, що автором цього призову є класик білоруської літератури Янко Купала. Слова "Живе Білорусь!" походять із його вірша, написаного у 1905-1907 роках. Зазначається, що гасло набуло популярності серед білоруської національної інтелігенції ще до Першої світової війни, а під час Другої світової війни його вживали не лише колабораціоністи, а й радянські партизани та підпільна преса.

Після приходу до влади Олександра Лукашенка гасло перестали використовувати у державних установах, але найчастіше вигукували на опозиційних мітингах.

Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме