"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна написала заяву про вступ до НАТО – Столтенберг відреагував

30 вересня президент України Володимир Зеленський, голова уряду Денис Шмигаль та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписали заяву про вступ до НАТО за прискореною процедурою.

Сталося це практично в той же час, коли Путін оголосив про анексію українських областей після незаконного та фальшивого "референдуму", який із нікчемними та надуманими результатами провели в окупованих областях України.

"Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У прискореному порядку", - прокоментував глава держави.

З'явилася перша реакція НАТО.

Глава Альянсу Столтенберг прямо не відповів про можливість вступу України до НАТО, але повідомив про те, що рішення про вступ прийматимуть усі країни – члени Альянсу.

"Кожна демократична країна має право подати таку заявку. І ми неодноразово говорили, що двері НАТО відчинені (…) Ми поважаємо рішення України (…) Рішення про членство прийматимуть усі 30 союзників. Наше завдання сконцентровано зараз на наданні негайної допомоги Україні", - сказав Столтенберг і уточнив, що Альянс надаватиме підтримку Україні стільки, скільки це знадобиться.

Також Столтенберг заявив, що незаконна анексія Росією українських територій не змінить суті конфлікту, зазначивши, що "анексовані території" - це була і є Україна.

InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини