"Підтримати"
Новини
Всі новини

На Артемсолі планують відправити працівників на простій без зарплат до кінця війни

Адміністрація ДП “Артемсіль” хоче призупинити трудові відносини з працівниками підприємства. Тобто до 2,5 тисяч людей можуть залишитися без роботи й заробітної плати до кінця війни.

“Адміністрація планує призупинити свою діяльність трудових договорів з кожним працівником. Адміністрація — ініціатор цього проєкту наказу. Вчора ввечері я його побачив”, — розповідає голова профспілки ДП “Артемсіль” Андрій Попов. Про це повідомляє Вільне Радіо

Чоловік зазначає, поки це лише плани, адже підпису очільника підприємства він ще не бачив.

“З тексту зрозумів, що призупинення діяльності, згідно з чинним законодавством (мабуть, юридичні служби там працювали). Зберігаються робочі місця, ніяких виплат не буде, але працівник з цим наказом може стати до центру зайнятості, отримувати виплати, або ще щось, може дистанційно звільнитися чи працевлаштуватися на іншу роботу за сумісництвом тощо”, — каже Андрій Попов.

Згідно з проєктом наказу, призупинити трудові договори хочуть вже з 16 червня. Тож, за словами голови профспілки ДП “Артемсіль”, без роботи та зарплат можуть залишитися до 2,5 тисяч працівників.

Наразі працює лише невеличкий штат людей, які захищають об’єкти підприємства, але видобутку на шахтах немає.

На час воєнного стану в Україні можна призупинити дію трудового договору. Що це означає та дає
Згідно з проєктом наказу, зарплати наче як має відшкодувати країна, яка напала на Україну, тобто Росія.

“На жаль, механізму не розумію, як це буде. Як я зрозумів, буде нараховуватися заробітна плата чи простій, але виплачуватися самим підприємством не буде і покладається цей обов’язок вже, мабуть, після війни, на країну-агресорку. Важко сказати, коли не розумієш алгоритму й не було такого досвіду раніше”, — зазначає голова профспілки підприємства.

Востаннє люди отримали гроші від ДП “Артемсіль” на початку червня. Їм заплатили за травень — за простій до 2 тижнів.

Андрій Попов розповідає, в місті залишається близько 700 працівників підприємства.

“Скарги є: “як нам бути”, “за що нам жити”, “що нам робити”. Але, на жаль, відповіді в мене немає. Я не в захваті від цього наказу. Я не знаю, як далі працювати. Поки знаю, що є лише ініціатива від адміністрації. Але чи погоджена вона з кимось — не розумію”, — каже голова профспілки ДП “Артемсіль” Андрій Попов.

Зазначимо, журналісти Вільного радіо намагалися кілька разів сконтактувати з виконуючим обов’язки генерального директора ДП “Артемсіль” Віктором Юріним. Але посадовець на дзвінки не відповідає. Як тільки нам вдасться дізнатися деталі, ми дамо це окремою новиною.

Нагадаємо, через російську військову агресію ще у квітні зупинилося державне підприємство “Артемсіль”. Це найбільше в Європі підприємство з видобутку солі. Через зупинку підприємства в Україні вже спостерігали дефіцит солі в магазинах, але через тривалий простій цей дефіцит може бути ще відчутнішим.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме