"Підтримати"
Новини
Всі новини

Росія може намагатися затягнути війну проти України до кінця цього року

Окупанти сподіваються, що енергетична криза у світі, яка може виникнути ближче до зими, змусить Захід "домовлятися" з Москвою.

Про це заявив радник очільника МВС України Віктор Андрусів в ефірі телемарафону "Єдині новини". 

"Росіяни планують мінімально тягнути до кінця року. Пояснюю чому - згідно з їхніми розрахунками, ближче до зими почнеться серйозна енергетична криза, і почнуться проблеми з опаленням, і в Україні теж ці проблеми почнуться, і проблеми серйозні з економікою. Бо ціни на енергоносії дуже сильно ростуть, і наразі ставка кремля буде на те, що ближче до кінця року Захід зрозуміє, скажімо так, що треба домовлятися з РФ. І якщо вони (окупанти - ред.) протримаються до кінця року, то тоді вони очікують, що з ними будуть домовлятися по тому, що вони вимагають", - пояснив Андрусів.

Нагадаємо, оператор національної енергосистеми Фінляндії Fingrid підтвердив, що до країни більше не надходить електроенергія з Росії. Віце-президентка Fingrid Рейма Пайвінен переконана, що "серйозних проблем не виникне", оскільки Фінляндія збирається компенсувати втрати шляхом імпорту зі Швеції або нарощування власних потужностей.

Ймовірною причиною відключення стала несплата з боку фінської компанії Nord Pool за поставлену електроенергію від 6 травня. У Росії кажуть, що таке сталося нібито "вперше за більш ніж 20 років". 

Зазначається, що на електроенергію з Росії припадає близько 10% загального споживання Фінляндії. Про намір припинити подачу електроенергії до Фінляндії від 14 травня напередодні повідомила "дочка" російської компанії Інтер РАО - RAO Nordic.

Слід зазначити, що остаточне відключення Фінляндії сталося після того, як Гельсінкі підтвердили свій намір подати заявку на вступ до НАТО.

Нагадаємо, у квітні Москва заявила, що у відповідь на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО може розмістити ракети з ядерною зброєю на території Росії в Калінінградській області, яка межує з країнами членами НАТО - Польщею та Литвою на Балтійському морі.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме