"Підтримати"
Новини
Всі новини

Генасамблея ООН призупинила членство Росії в Раді із прав людини

«За» відповідну резолюцію проголосували 93 країни

Генасамблея ООН проголосувала за припинення роботи Росії у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні російськими військовими. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні у четвер, 7 квітня.

Свої голоси «за» ухвалення відповідної резолюції віддали 93 країни, «проти» проголосували 24.

Для ухвалення рішення була необхідна підтримка щонайменше двох третин з тих країн Генеральної Асамблеї ООН, які взяли участь у голосуванні. Країни, які утрималися, не враховуються.

У проекті резолюції, за який проголосували, висловлюється «серйозне занепокоєння через тривалу кризу прав людини та гуманітарну кризу в Україні», зокрема через повідомлення про порушення прав з боку Росії.

Рішення Генасамблеї ООН привітав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Щойно право Росії на членство у Раді ООН з прав людини призупинили. Воєнним злочинцям немає місця в органах ООН, завданням яких є захист прав людини. Вдячний усім країнам-членам, які підтримали відповідну резолюцію Генасамблеї та обрали правильну сторону в історії», – написав Кулеба.

Росія попередила країни, що голосування «за» або утримання буде розглядатися як «недружній жест» з наслідками для двосторонніх зв'язків.


Після оприлюднення результатів голосування, Росія вирішила достроково з 7 квітня припинити свої повноваження члена Ради ООН з прав людини.

Резолюцію Генасамблеї ООН про припинення членства Росії в Раді з прав людини в МЗС РФ назвали політично мотивованою та прийнятою для «демонстративного покарання суверенної держави-члена ООН», пише «РБК».

Сполучені Штати перед голосуванням оголосили, що домагатимуться відсторонення Росії з Ради ООН з прав людини після того, як Україна звинуватила російських військових у вбивстві сотень мирних жителів у місті Буча.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський із різкою промовою виступив на засіданні Ради безпеки ООН у вівторок, 5 квітня. Він розкритикував Радбез за те, що він не може гарантувати той мир, заради якого й створювалася організація.

Президент нагадав, що Росія порушує статут ООН з першої ж його статті, в якій ідеться про мету організації – підтримувати мир й примушувати до миру. Він закликав ООН покарати Росію за жорстокі воєнні злочини і тим самим показати іншим потенційним загарбникам, що вони можуть бути покараними. Якщо не вжити відповідних дій, то кожна з держав зможе розраховувати тільки на силу зброї, щоб гарантувати собі безпеку, а не на міжнародне право. Зрештою, Володимир Зеленський заявив, що якщо ООН виявиться нездатною зупинити війну в Україні, її існування втрачає сенс.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини