"Підтримати"
Новини
Всі новини

Військові облігації "все для фронту": буде залучено 400 млрд. грн.

Військові облігації "все для фронту": буде залучено 400 млрд. грн.

Уряд вирішив випустити військові облігації на 400 мільярдів гривень, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє УНІАН. "Уряд прийняв рішення здійснити державні внутрішні запозичення обсягом до 400 млрд грн шляхом поетапного випуску військових облігацій. Наша економіка переорієнтується на формат роботи "все для фронту", - сказав Шмигаль.

Прем'єр-міністр оголосив, що кошти, отримані громадянами за вакцинацію у рамках програми "єПідтримка", можна буде спрямувати для допомоги військовослужбовцям до міжнародного благодійного фонду "Повернися живим" або перерахувати на спецрахунок НБУ.
Кабінет міністрів на позачерговому засіданні ухвалив рішення, згідно з яким фінансування сектору безпеки та оборони буде першочерговим.
"У зв'язку з військовим становищем Державна казначейська служба спільно з Мінфіном здійснить перерозподіл коштів, щоб насамперед фінансувати посилення національної безпеки та оборони, необхідні першочергові заходи в умовах воєнного стану та платежі", - повідомив Денис Шмигаль.
Як повідомляв УНІАН, Національний банк України терміново перерахував 19 млрд грн до державного бюджету України для фінансового забезпечення функціонування держави в умовах воєнного стану.
* * *
У вівторок 1 березня під час аукціону з продажу військових облігацій Україна вже залучила 8 мільярдів гривень терміном на рік, йдеться у даних аукціону на сайті Міністерства фінансів. Мінфін задовольнив усі 10 заявок із процентною ставкою 11% річних. Дата погашення – березень 2023 року.
Також сталося дорозміщення державних облігацій терміном на 2 місяці, від продажу яких бюджет отримав додаткові 20,7 млн. грн. під 10% річних. Загалом держава отримає 8,1 млрд. грн. завдяки продажу облігацій у вівторок.
Військові облігації передбачають залучення коштів до бюджету, які використовуються виключно для забезпечення потреб Збройних сил України та безперебійного забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану.
Україна вже випускала такі облігації у 2014 році, коли розпочалася війна на Сході України. Тоді випуск становив 1,1 млрд. грн.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме