"Підтримати"
Новини
Всі новини

Короткий огляд важливих подій: 22-23 лютого

Щільний потік новин не вичерпується. Вони зосереджені переважно на ситуації навколо України. Ось тільки деякі з найважливіших на вечір 22 та день 22 лютого.

  • 22 лютого майже весь склад Вищої ради правосуддя (ВСП) України добровільно пішов у відставку. Про це повідомив Михайло Жернаков – голова правління Фонду DEJURE, який займається просуванням судової реформи в Україні, який припустив, що судді масово пішли у відставку, оскільки зрозуміли, що їм не вдасться пройти співбесіду Етичної ради.
  • 22 лютого президент Володимир Зеленський на тлі наростання російської агресії провів на Банковій зустріч із представниками депутатських фракцій та груп Верховної Ради та керівниками держави та силових структур. Серед представників фракцій був голова Європейської солідарності Петро Порошенко. Учасники обговорили розвиток ситуації на державних кордонах України, а також шляхи реагування на ризики, що виникли у зв'язку із визнанням Росією терористичних утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
  • Банкам, які функціонують в Україні, 23 лютого розіслано план дій Національного банку України у разі посилення військової агресії Росії. У листі зазначається, що банківська система працює у штатному звичайному режимі. «Банки з іноземним капіталом залишаються в Україні і також функціонують у штатному режимі, як і левова частка посадових осіб усіх рівнів, які фізично перебувають в Україні (за винятком тих, хто планово перебуває в коротких відрядженнях)», — йдеться у листі. Зазначається, що відсоток топ-банкірів, що перебувають за межами України, не відрізняється від традиційного, спокійного періоду.
  • 23 лютого народні депутати проголосували за переведення Верховної Ради у режим роботи в умовах надзвичайного стану. Згідно з документом, Рада продовжить роботу у звичайному режимі з урахуванням таких особливостей:
  • - парламент працює в режимі пленарних засідань, включаючи роботу в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях та тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях та групах;
  • - позачергові пленарні засідання Ради проводяться на пропозицію погоджувальної ради депутатських фракцій чи груп;
  • - засідання погоджувальної ради скликаються спікером Верховної ради (першим заступником або виконувачем обов'язків заступника голови парламенту).
  • 23 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про обіг вогнепальної зброї серед цивільних громадян України. Відповідне рішення підтримали 274 народні депутати. Законопроект №5708 підтримано зі скороченим терміном підготовки до другого читання. Лібералізуючи з одного боку обіг цивільної вогнепальної зброї в Україні, закон одночасно посилює відповідальність за її незаконне використання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме