"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вишитий фоліант Святого Євангелія став світовим рекордом

Вишитий фоліант Святого Євангелія став світовим рекордом

Книгу, яку створила майстриня Олена Медведєва, визнано найбільшою у світі вишитою вручну книгою. Про це повідомили у пресслужбі Рівненської обласної адміністрації. Олена Медведєва отримала диплом "Національного реєстру рекордів України 2022". 

До книги рекордів внесено ім'я рівнянки як українки, що встановила два рекорди, один з яких – світовий. 
Вишите вручну Євангеліє від Матвія – це унікальний фоліант, який майстриня створювала два роки. Обсяг книги — 60 сторінок, вага — понад дев'ять кілограмів. Розмір кожної сторінки — 60 на 42 сантиметри. У книзі нараховується 88 700 знаків. Сторінки виготовлено з льняного полотна. 
Олена Медведєва вишиває технікою "стебнівка"  – це її запатентований авторський шрифт. Книгу також прикрашають рослинний і геометричні орнаменти, кольорова гамма  – чорно-червона. 
Жінка також створює книги з інших матеріалів: із мережива, дерева, шкіри, бурштину тощо. Олена Медведєва вже вишила кілька десятків книг українських письменників і поетів. Серед робіт Олена Медведєвої – чотири вишиті Святі Письма (від Марка, Луки та Йоана, Матвія), Кобзарі з віршами Тараса Шевченка різного розміру, книги з творами Лесі Українки, Адама Міцкевича, Івана Франка, Ліни Костенко. Серед її робіт також "Марія" Уласа Самчука у трьох примірниках українською й англійською мовами, а також мініатюра Лесі України "Лісова пісня". 
В основному жінка виготовляє книги у вигляді фоліантів і мініатюр. Наразі книги майстрині зберігають у Літературному музеї Уласа Самчука. 
З рекордною книгою Олени Медведєвої охочі зможуть сфотографуватися з 17 січня.
Сomments


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини