"Підтримати"
Новини
Всі новини

Сім сестер: встановлена найдавніша легенда, її розповідали 100 тисяч років тому

Сім сестер: встановлена найдавніша легенда, її розповідали 100 тисяч років тому

Встановлено найдавнішу легенду, яка передавалася з вуст у вуста не менше 100 тисяч років. Її вік вдалося підрахувати за допомогою зірок.

У грудні в небі стає особливо помітним скупчення зірок, відоме як Плеяди або "сім сестер". Заковика у тому, що у скупченні видно лише шість зірок, пише IFL Science.
У багатьох культурах по всьому світу зоряне скупчення називають "сімома сестрами", а також розповідають дуже схожі легенди. Після ретельного вивчення вчені припускають, що всі ці історії народилися близько 100 тис. років тому, коли зоряне скупчення виглядало зовсім інакше.
У грецькій міфології Плеяди народилися від могутнього титана Атласа, що тримав на своїх плечах небо і не міг захистити дочок. Для того, щоб урятувати дівчат від мисливця Оріона, Зевс перетворив сестер на зірки. Але одна з семи сестер закохалася в смертного і зникла з поля зору, тому на небі видно лише шестеро.
Подібну історію розповідали аборигени в Австралії. Мисливець-Оріон, що зазіхнув на семеро сестер, також фігурує у легендах австралійських аборигенів. За словами антрополога Дейзі Бейтс, люди із центральної Австралії вважали Оріона "мисливцем за жінками", особливо за Плеядами. У багатьох легендах аборигенів говориться, що одна із переслідуваних сестер померла або ховається, або була викрадена, що знову пояснює відсутність сьомої зірки.
Такі ж історії про втрачену сестру зустрічаються в культурах Європи, Африки, Азії, Індонезії, у корінних американців та австралійських аборигенів. Багато культур спочатку вказують, що Плеяд було сім, але пізніше додають, що одна з них зникла.
У новому дослідженні, яке чекає публікації в науковому журналі Springer, схоже, знайдено відповідь на загадку. Автори дослідження пишуть, що всі сучасні люди походять від наших предків, які жили в Африці і пізніше мігрували в усі куточки планети близько 100 тис. років тому. Можливо, легенду про "семи сестер" перші люди принесли з собою і передавали з вуст у вуста.
Астрономічні вимірювання за допомогою космічного телескопа Gaia показують, що скупчення Плеяд дуже повільно рухаються небом. Одна з них, зірка Плейона, зараз настільки близька до зірки Атлас, що тепер вони виглядають як одна зірка.
Але якщо відмотати час на 100 тис. років тому, то Плейона знаходилася далі за Атлас і в Африці була видна неозброєним оком. З цього випливає, що 100 тис. років тому в Африці люди справді бачили "сім сестер". Саме тому вчені припускають, що історія про семи сестер і Оріон настільки старі, що наші предки розповідали їх біля вогнищ в Африці близько 100 тис. років тому.


IFL Science


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме