"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні представили перший військово-транспортний літак Ан-178

В Україні представили перший військово-транспортний літак Ан-178

28 грудня, Державне підприємство «Антонов», що входить до складу Укроборонпрому, продемонструвало перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р №001, призначений для проведення сертифікаційних випробувань. У заходах з нагоди завершення будівництва та передачі на випробування цього літака взяли участь профільні урядовці та вище військове керівництво держави.

Ан-178-100Р №001 – це літак нового покоління, який створено на базі сучасних світових інформаційних технологій. Він оснащений сотнями електронних обчислювачів, що дають змогу інтегрувати всі системи та датчики літака, автоматизувати контроль їх працездатності та оптимізувати керування.

Військово-транспортний Ан-178 може використовуватися для перевезення особового складу, доставки озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

У програмі створення Ан-178-100Р беруть участь понад 30 українських підприємств, які освоїли виготовлення 177 комплектувальних виробів для цього літака. Зокрема, вперше в Україні ДП «АНТОНОВ», НТК «Екран», ПрАТ «ФЕД», ДП «ХАКБ» розробили та запровадили сучасну систему електронного керування літаком, систему керування механізацією крила. ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» налагодило випуск основних стійок шасі.

В обладнанні літака задіяні також іноземні постачальники з країн Європи, США, Канади.

При реалізації програми Ан-178-100Р проведено великий обсяг робіт для забезпечення якісно нового рівня всіх систем літака, зокрема гідравлічної системи, систем керування літаком, електропостачання, кондиціювання повітря тощо.

У конструкцію літака внесено зміни з метою забезпечення функції десантування людей та вантажів, а також для виконання інших завдань Міністерства оборони України.

Державне замовлення на будівництво трьох літаків ДП «АНТОНОВ» отримало наприкінці грудня 2020 року.

Побудова літаків для потреб ЗСУ здійснюється згідно з планами. Повністю завершено побудову планера першого з трьох замовлених літаків. З випередженням термінів складено фюзеляж, крило, хвостове оперення другого Ан-178-100Р, розпочато складання планера цієї машини.

«Подія... стала можливою завдяки злагодженій роботі колективу «АНТОНОВ». Можна впевнено сказати, що ця праця була самовідданою, адже вона не припинялася навіть у період посилення пандемії. Щиро дякую кожному співробітнику підприємства та нашим партнерам! Попереду – багато роботи, але впевнений, що разом ми виконаємо усі завдання, спрямовані на оснащення Збройних Сил України новими транспортними літаками!», – зазначив генеральний директор ДП «АНТОНОВ» Сергій Бичков.

Выдомо, що літак Ан-178-100Р призначений для:

  • перевезення людей;
  • перевезення спецзасобів, техніки та інших матеріальних засобів та вантажів;
  • десантування спеціальної техніки та парашутистів;
  • медичної евакуації поранених та постраждалих;

Джерело: ДП "Антонов"


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме