"Підтримати"
Новини
Всі новини

З життя просунутих смартфонів: регенеруюче скло та дрон у комплекті

Вчені з Університету Конкордія (Канада) спільно з колегами з Південної Кореї розробили унікальний матеріал, який дозволить уберегти смартфон від поломки після падіння: вони створили скло, яке може саме «заліковувати» тріщини та сколи. А ще винахідники додали смартфону дрона для селфі, повідомляє Naked science.

Одним з основних труднощів в проектах такого типу є підтримка балансу між механічними і регенерувальними властивостями. Тому дослідники приділили особливу увагу умовам, за яких пошкодження на склі будуть самостійно зникати.
Наша мета полягає в тому, щоб зберегти міцність мережі, яка забезпечує функціонування екрану, додавши при цьому динамічну здатність до самовідновлення тріщин і подряпин. Тому ми прагнемо домогтися повного «загоєння» таких пошкоджень тільки при кімнатній температурі. Саме це відрізняє наше дослідження від інших, — розповідають вчені.
Команда дослідників створила самовідтворювані полімери, які можна використовувати при складанні смартфонів. Вони можуть відновлюватися при кімнатній температурі, шляхом чого економлять час і гроші споживачів, а також допомагають довше використовувати гаджети і знижувати навантаження на навколишнє середовище.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що смартфон з вбудованим дроном запатентувала китайська компанія Vivo. Дрон можна дістати з відсіку на верхньому торці, запустити в повітря і зняти у такий спосіб селфі, залишаючи руки вільними, або ж звичайну фотографію, але з незвичайного ракурсу.
* * *
Смартфон із вбудованим дроном запатентувала китайська компанія Vivo. Дрон можна дістати з відсіку на верхньому торці, запустити в повітря і зняти завдяки цьому селфі, залишаючи руки вільними, або ж звичайну фотографію, але з незвичайного ракурсу. Конструкцію смартфона описано в патентній заявці на сайті Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO).
У документі дрон зображений у вигляді квадрокоптера з гвинтами, що не виступають за кордон корпусу. У нього є дві камери. Одна із них розташована на торці та знімає горизонтально, а друга встановлена на нижній частині та дозволяє робити знімки землі з висоти.
Також у документі згадуються інфрачервоні датчики на всіх сторонах літального апарату. Вони нададуть змогу йому відстежувати об'єкти навколо, зокрема людей, щоби не врізатися в них.
Це не перший концепт смартфона з вбудованим дроном — британські інженери показали прототип такого смартфона ще у 2016 році, але він, на відміну від винаходу Vivo, отримував електроенергію для польоту від смартфона завдяки дроту.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини