"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чому раптом економіка Китаю різко скоротила зростання

Серед причин аналітики називають дефіцит електрики, посилення тиску на бізнес і те, що один з найбільших забудовників Китаю перебуває на межі дефолту. У третьому кварталі зростання ВВП Китаю різко скоротилося до 4,9 відсотка в річному вираженні. Це найслабше зростання за дев'ять місяців, повідомляє The Wall Street.

Зазначається, що за підсумками першого кварталу зростання економіки склало 18,3%, другого - 7,9%. Опитані Bloomberg експерти прогнозували зростання ВВП в середньому на 5% в третьому кварталі.
Аналітики пов'язують уповільнення зростання з декількома факторами. По-перше, через дефіцит електрики виникли перебої в роботі заводів. Крім того, Пекін посилив тиск на бізнес. Від цього особливо постраждали технологічний сектор і приватна освіта. Також впливає погіршення ситуації в секторі нерухомості, воно впливає і на інші сектори економіки.
Один з найбільших забудовників Китаю Evergrande перебуває на межі дефолту. Його загальний борг становить 305 мільярдів доларів. На ВВП впливає і активність споживачів, яку як і раніше стримують коронавірусні обмеження.
Нагадаємо, в першому кварталі 2021 року економіка Китаю показала рекордне зростання - 18,3%.
Також повідомлялося, що Китай встановив світовий рекорд із врожайності рису.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини