"Підтримати"
Новини
Всі новини

Італійська влада виявили 29 мільйонів "лівих" доз AstraZeneca

В Італії на складі знайшли 29 мільйонів доз вакцини AstraZeneca, розробленої спільно з Оксфордським університетом. Флакони знаходилися на одному зі складів в країні, пише Дзеркало Тижня з посиланням на італійську газету La Stampa.

Це більше, ніж AstraZeneca взагалі поставила в ЄС на сьогоднішній день.
Газета стверджує, що вакцини призначені для Британії, а також за програмою COVAX і в країни ЄС. Але ЄС обмежив експорт. За даними газети, дози, ймовірно, привезли з заводу компанії AstraZeneca в Нідерландах, виробництво вакцини на якому ще не схвалено в ЄС.

La Stampa, посилаючись на джерела в ЄС, повідомляє, що AstraZeneca не попередила владу ЄС про ці дози. Кажуть, що вони спочатку призначалися для Великобританії, але експорт припинився після того, як Брюссель обмежив експорт вакцин за межі ЄС.

У AstraZeneca заявили, що експорт не планувався в інші країни, крім тих, які включені в план COVAX. Згідно заяві компанії, для COVAX були зарезервовані 13 мільйонів доз, а решта 16 мільйонів доз підуть в Європу після контролю якості. 10 мільйонів цих доз, повинні бути доставлені до кінця березня, а інша частина в квітні.

Представники Євросоюзу в шоці від знахідки і вимагають негайних пояснень від керівництва британсько-шведської компанії, яку ЄС звинувачує в зриві поставок вакцини. 

Focus провів власне розслідування і з'ясував, що сліди ведуть до голландської фармацевтичної компанії Halix і сім'ї німецького мільярдера Вальтера Дроеге. Завод Halix був побудований в 2012 році. Фірма є підрозділом більшої голландської компанії HAL Allergy, яка, в свою чергу, належить інвестиційній компанії Droege Group. Її штаб-квартира знаходиться в Дюссельдорфі.

Завод Halix знаходиться в місті Лейден. Підприємство, як з'ясувалося, виробляє вакцину проти коронавируса для AstraZeneca з грудня минулого року - 5 мільйонів доз щомісяця. І про це ніхто в Брюсселі нічого не знав.
Поки що жоден житель ЄС не отримав щеплення вакциною, виготовленою в Лейдені.AstraZeneca включила Halix в список своїх підприємств, які виробляють вакцину на території ЄС, тільки 25 березня. У компанії не можуть поки пояснити, чому це було зроблено з таким запізненням. Halix від коментарів зовсім відмовляється.
AstraZeneca вже назвала повідомлення La Stampa "невірним":"Неправильно називати це запасом вакцин. Процес виробництва вакцин є дуже складним і трудомістким. Зокрема, дози вакцини повинні чекати перевірки контролю якості після заповнення флаконів. Так буває..."Однак представниця компанії не змогла пояснити, в яку країну або країни компанія мала намір відвантажити таку велику партію вакцини. Ведеться розслідування.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини