"Підтримати"
Новини
Всі новини

Смертність від COVID-19 в Україні стрімко зростає

Кількість летальних випадків від COVID-19 почала повільно збільшуватися з середини лютого, а в останні кілька днів зростання за офіційною статистикою різко прискорилося. Про це УНН повідомляє з посиланням на огляд науковців НАН епідемічної ситуації в Україні за 23 лютого – 1 березня 2021 року (РГ-38а).

“Кількість летальних випадків почала повільно збільшуватися з середини лютого, а в останні кілька днів зростання за офіційною статистикою різко прискорилося. Зростання смертності в офіційній статистиці не пов’язане із затримками оприлюднення”, — йдеться в огляді.

Повідомляється, що затримки наповнення реєстру на цей момент є мінімальними як для результатів тестування, так і для реєстрації летальних випадків.

"Упевнене зростання кількості нових випадків відбувається в усіх регіонах України, крім Запорізької, Луганської та Херсонської областей. Динаміка нових виявлень в Україні на цей момент є подібною до статистики Румунії та Польщі (у Польщі кількість нових виявлень піднялася до 9.7 тис. випадків на добу, а в Румунії — до 3.2 тис. випадків на добу)“, — зазначається в огляді.

Так, загальна летальність нових випадків продовжує зростати і сягнула 2.8%.

“Середня госпітальна летальність за весь період спостережень склала близько 15%, летальність у хворих, які перебували у відділеннях інтенсивної терапії, — 76%, летальність у хворих, які перебували на апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ), — 89%”, — йдеться в огляді.

* * *

З 1 березня, українці зможуть записуватись на вакцинацію від COVID-19.

“МОЗ спільно з Міністерством цифрової трансформації збільшили кількість послуг, які може отримати громадянин у своєму смартфоні або з комп’ютера, не виходячи з дому. Ми створили послугу “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”, який буде доступний у застосунку та на порталі “Дія”, — сказав на одному з минулих брифінгів заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрової трансформації Ярослав Кучер.

Зі слів заступника міністра, послуга стосується українців, які хочуть записатись у чергу, віком від 18 до 55 років, вакцинація яких за планом МОЗ передбачена на 5-у етапі.

“Кожен охочий матиме змогу з 1 березня потрапити до цього списку. Зробити це можна буде на порталі "Дія“, на застосунку, та за допомогою контактного центру, який ми вже зараз починаємо навчати і тренувати. Коли, згідно дорожньої карти з вакцинації, настане відповідний етап, громадянам, які будуть в електронній черзі, запропонують записатись до пункту щеплення, обравши найближчий пункт, конкретну дату та час візиту”, — зазначив Кучер.

* * *

Причиною відмови лікарів від щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca є наявність в них антитіл. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі програми “Хард з Влащенко” на телеканалі Україна 24.

“Якщо ми беремо медичних працівників...то треба розуміти, що багато хто перехворів, і більше того, ще не минуло 6 місяців після хвороби... Зрозуміло, що є якась кількість людей, які просто не хочуть вакцинуватися, є медпрацівники до 30 років. Вони вважають, що перехворіють у легкій формі”, — розповів Степанов.

За його словами, медики з антитілами відкладають вакцинацію на період, коли їхній захист послабшає.

“Певна кількість людей перехворіла, певна кількість людей перехворіли безсимптомно, й зараз зробивши тест на антитіла, побачили у себе антитіла, й кажуть, що через 2-3 місяці вони вакцинуються, коли в цьому буде сенс, щоб бути більш захищеними”, — сказав Степанов.

* * *

Україні виділено 1 776 000 доз вакцини AstraZeneca в рамках першого раунду механізму COVAX, включно із вакцинами виробленими Serum Institute of India. В переліку окремо зазначаються 117 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech, про постачання яких повідомлялося раніше.

Також повідомляється, що список буде оновлений пізніше на цьому тижні, щоб надати додаткову інформацію про очікувані терміни постачання, поділені на лютий березень та квітень-травень 2021 року.

Додамо, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) розраховує, що в рамках механізму COVAX по справедливому розподілу вакцин від коронавірусу до кінця травня буде поставлено не менше 237 млн доз в 142 країни.

Нагадаємо

В Україні зафіксовано вже 1,357 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, добовий приріст, за 1 березня — 5,3 тисячі, що більше, ніж днем раніше. Найбільше випадків за добу зареєстровано в Івано-Франківській області — 649.

Також за минулу добу:госпіталізовано — 1 410 осіб; летальних випадків — 162.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини