"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кравчук посварився з Гризловим: чого хоче Росія в ТКГ

На черговому онлайн-засіданні Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі українська і російська делегація посварилися через те, що Росія намагалася подати офіційний план дій не від свого імені, а від імені бойовиків. Про це повідомив у Facebook донеччанин в ТКГ Сергій Гармаш.

Повноважний представник від РФ в ТКГ Борис Гризлов вважає, що саме Україна нібито робить все для загострення ситуації на Донбасі.

"Київська влада робить все, щоб загострити конфлікт з Донбасом. Чинне керівництво України обіцяло виконати Мінські угоди і забезпечити мир в Донбасі протягом року. Рік пройшов, а результату немає", - заявив російський чиновник, цитує ТАСС.

Також він заявив, що офіційний Київ заморозив підготовку до нового обміну полоненими і зриває прийняття рішення по виконанню режиму перемир'я в Донбасі.

Саме ці заяви так "дістали" повноважного представника в ТКГ від України Леоніда Кравчука, що, в підсумку, українська делегація посварилася з російською.

"Сьогодні була найжорсткіша ТКГ на моїй пам'яті. Вони дістали навіть всетерпелівого, дипломатичного Кравчука!", - написав на своїй сторінці в Facebook представник від Донецька Сергій Гармаш.

Він нагадав, що функції представників ОРДЛО в ТКГ чітко окреслено в Мінському комплексі заходів і мають на увазі можливість лише узгоджувати і консультувати, і відповідно вони не можуть подавати будь-які документи на розгляд.

Гармаш зазначив, що всі рішення, напрацьовані в ТКГ, має прийняти або не прийняти Верховна Рада.

"А як вона може імплементувати план врегулювання конфлікту, якщо друга сторона конфлікту (фінансує і контролює його) не хоче подавати його від свого імені як член ТКГ і учасник переговорів, а просовує від нечлена, який не є суб'єктом і не несе жодної відповідальності за невиконання прийнятих рішень?" – пише представник української делегації.

Гармаш підкреслив, що бойовики з ОРДЛО, яких прагне легітимізувати Росія, не хочуть миру на Донбасі, оскільки тоді вони втратять свої "посади" і становище.

Представник української делегації заявив, що у разі, якби Росія подала план мирного врегулювання від свого імені, то Україна була б змушена з ним працювати, незалежно від того, подобається їй цей план чи ні.

"І нам абсолютно не важливо, де його підготували: на окупованій території ОРДЛО, в Москві чи у Північній Кореї, наприклад. Нам важливо, щоб був легітимний суб'єкт подачі документа і відповідальний за його виконання", – написав Гармаш.

Однак сьогодні, за словами Гармаша, у відповідь на чергове прохання Кравчука до РФ офіційно представити в ТКГ план дій від російської делегації, Гризлов заявив, що "якби такий план і з'явився, то це було би втручанням Росії у внутрішні справи України, на що Росія, звичайно ж, піти не може".

На думку Гармаша, така поведінка РФ говорить про те, що всі "дорожні карти ОРДЛО" розраховані не на мирне врегулювання, а на суб'єктивізація російських маріонеток і зниження ролі Нормандської четвірки.

На сторінці ТКГ у Facebook заявили, що Кравчук принципово вимагає від російської сторони як учасника ТКГ взяти на себе політичну відповідальність та офіційно визначити свою позицію щодо необхідності виконати домовленості, досягнуті на найвищому рівні в Парижі в 2019 році, до кінця цього року.

Нагадаємо

5 листопада голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що Україна підготувала "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи, що містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію тимчасово окупованої частини Донбасу на початку 2021 р.
У Кремлі відповіли, що демілітаризація Донбасу, проведення виборів і передача кордону розходяться з мінськими домовленостями.
9 листопада Кравчук повідомив, що Україна передала свій варіант плану ОБСЄ.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини