"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вибираємо септик для каналізації: на що звернути увагу?

20:47, 24 лис 2020
898

Чи не на кожній дільниці є можливість підключення до централізованої каналізації. Тому власникам доводиться шукати альтернативні рішення. І одне з найпопулярніших - септики для каналізації. Вони практичні, надійні і ефективно справляються зі своїми завданнями, не доставляючи клопоту домочадцям. Головне - правильно вибрати септик для своїх потреб.

Які бувають пристрої для утилізації стоків

Септики ділять на три основні групи:

  • Торговий центр - резервуари, які тільки збирають стічну рідину. Вони можуть монтуватися в будь-якій зоні ділянки, не вимагають установки складного додаткового обладнання і абсолютно автономні.
  • Пристрої доочистки - обладнання з системою грунтовій доочистки. Можуть очищати стоки до 75%. Схема роботи проста: стокові компоненти поділяються, а потім відбувається очищення методом бродіння.
  • Септики глибокого очищення - багатокамерні станції, в яких стоки очищаються до 96-97%. Вони послідовно проходять біологічну, хімічну і механічну чистки. Отриману рідину можна використовувати в технічних цілях без доочистки.

Врахуйте, що перший і другий типи пристроїв енергонезалежний, а третій - вимагають підключення до електромережі. При виборі моделі орієнтуйтеся на стабільність подачі електроенергії на вашій ділянці.

За якими критеріями вибирати септик

Є кілька базових чинників, на які важливо звертати увагу, щоб вдало вибрати септик.

Перший - матеріал виготовлення. За цим критерієм очисні споруди діляться на:

  • Поліетиленові - легкі конструкції, які не викликають клопоту в монтажі і відрізняються доступною ціною. Стійкі до хімічних речовин і не бояться корозії, тому демонструють тривалий термін служби. Через малу вагу може знадобитися якорение при установці.
  • Бетонні - габаритні споруди з підвищеними показниками удароміцності. Стійкі до корозійних процесів. Складні в монтажі - необхідно використовувати спецтехніку.
  • Склопластикові - ергономічні резервуари з малою вагою, які прості в установці. Витримують вплив агресивних середовищ і низьких температур. Як і полтіетіленовие, можуть потребувати якоріння в процесі монтажу.
  • Металеві - септики із сталевих сплавів. Характеризуються міцністю і стійкістю до перепадів температур. Вимагають додаткового захисту від корозії, так як деформуються під впливом агресивних хімічних середовищ.

Другий критерій - тип ґрунту і глибина залягання грунтових вод на ділянці. Геологічні особливості місцевості безпосередньо впливають на функціональність очисних конструкцій.

Системи доочистки підходять тільки для піщаних, гравійних і галечникових грунтів. Суть в тому, що вони відводять очищену воду в грунт, тому грунт повинен її безперешкодно пропускати. Глинисті і суглинні грунти не вбирають воду, тому утилізація стоків буде утруднена - в такому випадку є ризик, що септик затопило і перестане функціонувати. Кращий вибір для ділянок на глинистих ґрунтах - класичні накопичувачі.

Моделі з доочищенням також не підходять для ділянок з високим рівнем залягання підземних вод. Тут оптимальним варіантом будуть накопичувальні резервуари, передбачають відкачку стічних вод, або станції біоочищення з примусовим відведенням очищеної рідини.

Вибираємо кращий септик для будинку

Один з найважливіших індивідуальних чинників вибору септика, який безпосередньо впливає на зручність домочадців, - обсяг моделі. Тільки виконавши ряд розрахунків, ви зможете визначити найкращий варіант конкретно для своїх потреб.

При розрахунках враховуйте:

  • кількість проживаючих в будинку;
  • середньодобову потреба в воді для однієї людини.

В середньому при використанні базового набору сантехніки на одну людину припадає близько 200 л стічних вод в день. Згідно з нормами, септик повинен вміщати тридобову норму рідини з розрахунком на кожного мешканця. Для непередбачених ситуацій можна додати запас в 20-25%. Отримавши необхідний обсяг резервуара, ви зможете визначитися з його розмірами і кількістю секцій.

Щоб не заплутатися в різноманітності септиків і точно вибрати оптимальний варіант для своєї ділянки, віддавайте перевагу перевіреної продукції провідних виробників. Саме таку пропонує компанія «Стандартпарк». Для консультації по вас цікавлять, звертайтесь до менеджерів в офіс за адресою м.Київ, проспект Перемоги 67, корпус «К» - офіс 101, або за телефонами +38 (067) 350-17-93, +38 (067) 621- 14-42.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини