"Підтримати"
Новини
Всі новини

НБУ вилучає з обігу монети номіналом 25 копійок і старі банкноти гривні

Національний банк України з 1 жовтня вилучить з обігу монети номіналом 25 копійок та старі гривневі банкноти, після чого вони також перестануть бути засобом платежу. Про це повідомила пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, НБУ з 1 жовтня вилучить монети номіналом 25 копійок та усі банкноти старих зразків, які були введені в обіг до 2003 року. Зазначається, що з цього моменту вони перестануть бути засобом платежу.

У пресслужбі також зауважили, що НБУ почне активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні, а також монет 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх відповідними обіговими монетами зразка 2018 року.

За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, головна мета цих рішень - спрощення готівкових розрахунків та підвищення їх зручності для користувачів.

"Також ми дбаємо про економічну доцільність та підвищення якості готівки в обігу", - додав Шабан.

Так, за його словами, банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться до 12 номіналів з 17. Усього при цьому залишиться шість номіналів монет та шість номіналів банкнот, що відповідає світовій практиці.

У пресслужбі також зазначили, що рішення про виведення з обігу монет номіналом 25 копійок не матиме впливу на інфляцію, оскільки за відсутності таких монет під час готівкових розрахунків можуть застосовуватись правила заокруглення загальних сум готівкою до сум, кратних 10 копійкам.

У регуляторі також пояснили, що банкноти старого зразка до 2003 року вже майже не виконують свою функцію - наразі їх залишилося близько 1.8% від загальної кількості банкнот в обігу і цей обсяг майже не змінився.

"Тобто громадяни ними майже не розраховуються, ці банкноти майже не інкасуються і до банків не надходять. Їхнє вилучення з обігу не завдасть незручностей громадянам, водночас бізнесу та державі принесе користь", - зазначили в НБУ.

Крім того, за інформацією НБУ, це дозволить знизити витрати держави та учасників готівкового обігу на виготовлення та зберігання банкнот і монет.

Зазначається також, що громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти до 2003 року випуску на монет і банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років. Зокрема, це можна буде зробити в усіх українських банках до 30 вересня 2021 року, або в НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль та ПУМБ) до 30 вересня 2023 року включно.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини