"Підтримати"
Новини
Всі новини

Більше 50 млрд грн доходів недорахувався Держбюджет України з початку року

План видатків загального фонду державного бюджету у I півріччі 2020 року не виконано на 51 млрд грн. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє пресслужба Рахункової палати.


“Зменшений на 77 млрд грн план на I півріччя видатків загального фонду державного бюджету не виконано на 51 млрд грн, або 9,5%. Це є наслідком недотримання розпорядниками коштів вимог Бюджетного кодексу щодо термінів затвердження паспортів бюджетних програм, економії видатків на обслуговування державного боргу і незавершення процедур закупівель”, – сказав Валерій Пацкан.

Зазначається, що підбиваючи підсумки виконання Держбюджету за 6 місяців, Валерій Пацкан відзначив поглиблення негативних тенденцій в економіці.

Про це, зокрема, свідчать:

- зниження реального ВВП на 6,7% (у I кварталі – на 1,3%);
- зниження випуску промислової продукції на 8,3% (у I кварталі – на 5 %);
- зниження імпорту товарів і послуг на 19,7% (у I кварталі – на 4,8%);
- зменшення кредитування і відплив прямих іноземних інвестицій.

“Валерій Пацкан зазначив, що план доходів у I півріччі не виконано на 38 млрд грн, або 7,8%. При цьому вкотре доводиться говорити про негативний вплив низької якості прогнозу макроекономічних показників”, - вказано у повідомленні.

Повідомляється, що уряд наприкінці березня змінив прогноз середнього обмінного курсу гривні з 27 до 30 грн за дол. США, але фактично у січні–червні середній обмінний курс становив 25,98 грн за дол. США, тобто на 13,4% менше прогнозного. За рахунок цього недоотримали 25,5 млрд грн доходів.

“Аналогічно уряд прогнозував скорочення імпорту товарів і послуг на 10%. Фактично у I півріччі імпорт зменшився на 19,7%, або майже вдвічі більше прогнозного. Як наслідок, недоотримано 14 млрд грн доходів”, – додав Валерій Пацкан.

За його словами, значними є відхилення від прогнозних показників зменшення реального ВВП і зростання цін, що також негативно вплинуло на виконання плану доходів.

Також він додав, що надходження від державних запозичень становили 263 млрд грн, або третину надходжень державного бюджету. При цьому суттєвими є ризики неотримання на прийнятних умовах запланованих на 2020 рік зовнішніх запозичень і заміщення їх внутрішніми.

Вказано, що загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу у I півріччі збільшився на 13,6% – до 2,3 трлн гривень. При цьому 60% суми зростання відбулося за рахунок девальвації з початку року гривні до іноземних валют.

“Витрати на погашення й обслуговування боргу становили 220 млрд грн, або майже третину загальних витрат держбюджету у I півріччі 2020 року, що зменшило фінансові можливості для реалізації інших бюджетних програм”, – додав Валерій Пацкан.

Нагадаємо, загальний фонд Держбюджету у січні-червні цього року недоотримав понад 38 млрд грн.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини