"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що буде з ФОПами - невідомо, але в соцмережах народ тривожиться

Прийняті Верховною Радою законопроекти з нововведеннями для українського бізнесу, які зобов'язують підприємців використовувати касові апарати і припускають ліквідацію права ФОПів надавати послуги, стали гарячою темою для користувачів соцмереж.

20 вересня 2019 року Верховною Радою були прийняті два законопроекти: №1053-1 "Про внесення змін до закону України" Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг "щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" та №1073 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг".

Якщо або як тільки їх підпише спікер парламенту і президент України, зміни для бізнесу неминучі, тому що два ці закони нададуть сильний вплив на малий бізнес.

Якщо коротко, то прийняті законопроекти зобов'язують підприємців використовувати касові апарати, вводять електронний чек на товар або послугу, грошову винагороду для покупців, великі штрафи для бізнесу, якщо товар буде продаватися без чека, і багато іншого.

Користувачі соцмереж активно обговорюють ці нововведення.

Координатор платформи "Нова Країна" Павло Себастьянович вважає, що "нові правила для ФОПів мертві".

Користувач facebook Ірина Зайцева переживає, що нововведення "доведуть до народних хвилювань".

Інший користувач соцмережі Олександр Романовський пише, що "на перший погляд, зміни в законодавстві виглядають, як захист прав споживачів. Однак, при цьому ніхто не захищає самих підприємців - ні від можливого свавілля податківців, ні від нечесних покупців".

Екс-депутат Київради, бізнесмен Олексій Давиденко зазначив, що "підприємцям закручують гайки".

Депутат Запорізької обласної ради Василь Хвостак задається питанням, чи не відіб'ють ці законопроекти у народу "бажання займатися підприємництвом в Україні".

Користувач facebook Anton Horpynich пише, що "всі попередні спроби нав'язати касові апарати (РРО) малому бізнесу відкочувалися, так як вони будуть мати негативні наслідки як для малого бізнесу, так і для економіки в цілому".


* * *

А ось питання по послугах все ще на стадії обговорення. Сьогодні Глава комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, коментуючи свої слова по ФОПам, сказав, що фізичні особи-підприємці будуть і далі мати право надавати послуги, хоча ще вчора, коментуючи можливість підняти поріг річного доходу для ФОПів на третій групі (зараз до 5 млн грн в рік), заявляв, що можливо, їм варто заборонити надавати послуги.

Згідно з дослідженням YouControl, в Україні в 2019 році зареєстровано 1,91 млн ФОПів. Це на 4% більше, ніж в попередньому році.

Джерело: gordonua




Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме