"Підтримати"
Новини
Всі новини

Троє древніх у стародавньому човні: вікінг, кінь і собака

Останки вікінга, похованого разом з собакою, конем та цілим кораблем, розкопали археологи на подвір'ї середньовічної церкви в районі шведського міста Уппсали.

Чоловік був похований не менше тисячі років тому і був, мабуть, видатним воїном або вождем. У могилу вікінга поклали і його зброю: меч, спис і щит, а також багато прикрашений різьбленням гребінець.

Могили такого типу - коли човен з небіжчиком всередині цілком закопували в землю - вкрай рідкісні; традиційно тіла померлих спалювали.

За всю історію розкопок в Швеції було виявлено сім таких закопаних тур, в Норвегії - три. Подібні "корабельні могили" вікінгів були виявлені і в Данії, і в Британії. Швидше за все, на думку шведських вчених, вони відносяться або до епохи вікінгів (800 - 1050 рр. н.е.), або до більш раннього вендельскому періоду німецького залізного віку (близько 550-800 рр. нашої ери).

Два похованих корабля були виявлені під шаром землі минулої осені, коли археологи досліджували фундамент діючої церкви перед реконструкцією. Одне з поховань виявилося повністю недоторканим, друге було пошкоджено кілька століть назад - мабуть, саме при будівництві церкви.

Збереглися не тільки скелети чоловіка, собаки і коня, а й залізні заклепки і дерев'яні частини човна, довжина якого становить сім метрів.

"Вивчити конструкцію корабля теж дуже важливо, - каже учасниця розкопок, археолог Олена Бероніус Йорпеланд, - наприклад, щоб зрозуміти, використовували в похоронній церемонії старі кораблі або будували нові спеціально для похорону".

Дослідники не уточнили причини смерті коня і собаки, закопаних зі своїм господарем - померли вони ще до похорону чи ні. Ясно лише, що тварин поклали окремо від вікінга: їх скелети були в носовій частині корабля, а людський - ближче до корми.

Перші такі кораблі були розкопані в Норвегії на початку XX століття і стали експонатами музею в Осло. ДНК-аналіз останків, виявлених в норвезьких кораблях, показав, що у такий спосіб вікінги ховали і жінок (серед похованих була жінка близькосхідного походження).

Джерело: bbc
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини