"Підтримати"
Новини
Всі новини

Уникальний середньовічний затонулий корабель знайшли у Балтиці

Міжнародна група дослідників виявила корабель кінця 15 — початку 16 століття на дні Балтійського моря. Корабель знаходиться «у винятковому стані» і може вважатися найбільш збереженим серед усіх жертв корабельних катастроф того часу, пише The History Blog.

Місце катастрофи було вперше помічено як спалах на бічному огляді в 2009 році під час дослідження дна шведською морською адміністрацією. Аномалія на морському дні була відзначена як ймовірне місце аварії корабля, що не дивно, оскільки в холодній Балтиці їх багато. В цьому році цей сплеск отримав більш конкретну форму, коли роботизована камера зробила знімки дерев’яного корабля.

У березні експерти MMT, аспіранти та морські археологи з Університету Саутгемптона, з Морського науково-дослідного інституту археології Седертернского університету та студенти з Королівського технологічного інституту KTH в Стокгольмі працювали над додатками штучного інтелекту для поліпшення функцій робототехніки в темряві, щоб дослідити місце аварії. Використовуючи сучасний ROV Surveyor Interceptor, команда висвітлила затонулий корабель і зробила тисячі фотографій з високою роздільною здатністю. Потім вони були зшиті разом з фотограмметричною технологією, щоб створити надзвичайно точну, детальну композицію корабля під будь-яким можливим кутом.

Археологи вважають, що судно належить до епохи Відродження, що робить його більш раннім, ніж нещасливий флагман Генріха VIII — Мері Роуз (1545 г.) або шведський військовий корабель Марс (1564 г.). Навіть в холодних водах Балтійського моря, де немає корабельних черв’яків, судно цього століття є надзвичайно рідкісним відкриттям. У цього судна є велика археологічна перевага, бо нічого не вибухнуло, як Марс, і не було сильно пошкоджено.

Уцілів весь корпус від кіля до верхньої палуби, щогли, бушпріт, деякі частини стоячого такелажу. Збережені навіть трюмний насос і дерев’яний кабестан, що служив для підйому якоря. На бортах корабля встановлено вертлюжні гармати. Зовнішність знайденого корабля найбільше схожа на данський військовий корабель Gribshunden, який затонув біля берегів Швеції в 1495 році. Але Gribshunden згорів, а на цьому кораблі не видно слідів пожежі. Члени експедиції поки називають його Okant Skepp, що означає по-шведськи «невідомий корабель». Дослідники планують повернутися для продовження робіт і мають намір забрати одну з дерев’яних дощок судна. Дендрохронологія (аналіз кілець дерев) дозволяє датувати деревину з надзвичайною точністю, тому, якщо все піде добре, окрема дошка покаже, коли дерево було зрубано.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини