"Підтримати"
Новини
Всі новини

Юні харківські телевізійники знімають передачу про те, як скоріше стати дорослими

Харківська медіа школа «Новий Кадр» запускає телевізійний проект «Хочу бути дорослим». А ми запускаємо серію репортажів про цю цікаву подію. Суть в тому, що підлітки бажають скоріше отримати можливість самим змінювати своє життя на краще, не чекаючи ніяких "слуг"...

Пілотний випуск передачі вони зробили ще минулої весни, восени виграли пітчинг під час міжнародного фестивалю «Дитятко», навесні цього року виграли грантовий конкурс «Українського культурного фонду» і сьогодні, за підтримки фонду, приступили до основних зйомок.
Хто з підлітків не мріє стати самостійним і довести це, перш за все, мамі і татові? Підлітки готові долати труднощі дорослого життя, вивчати навколишній світ, подорожувати і навіть - працювати. А головне - поділитися своїми думками про це, своїм досвідом і пригодами, з однолітками. Ну, і - між пригодами! - навчитися знімати справжнє цікаве кіно для підлітків разом зі своїми наставниками.

Про те, що це за проект такий, ми запитали у керівника школи Катерини Усменцевої, і ось що вона розповіла:
- Пам'ятайте ваші власні відчуття на своїй першій роботі? Коли ми були ще підлітками? Для кого-то з нас це була тільки розвага. Перша робота рідко буває серйозною. Кур'єри, продавці, промоутери, працівники колл-центру - все, на що можуть розраховувати підлітки. Однак, перша робота запам'ятовується надовго, якщо не назавжди! Ми дуже хотіли заробити перші гроші самі. І нинішні підлітки теж дуже цього хочуть, але багато хто не знає, як. А ми - покажемо.
Сюрприз! Перша робота виявляється таки важкою фізично. Але круто те, що в цей період вже не залишається сил на копання в своїх комплексах. Ти просто працюєш, приходиш додому і засинаєш від втоми. А ось відчуття власної значущості - збільшується.
Ось про це, про те, як народжується у підлітка це відчуття значущості та впевненості в собі, ми і хочемо розповісти в передачі разом зі своїми юними партнерами. А точніше - вони самі і будуть, як ведучі, розповідати про це. Зараз це і є їхня перша справжня робота. Грошей вони поки тут не зароблять, але отримають знання та досвід, а це - хороша інвестиція в майбутнє самостійне життя.

- Чому це важливо? Чому ви вирішили робити саме таку передачу?
- Тому що світ став більш вимогливий і до підлітка, і до дорослого. Необхідність мати фінансові навички з'являється не на виході з універу, а вже на виході зі школи або навіть в самій школі!
Все починається з сім'ї. Звичайна претензія до підлітка з боку батьків: ти не вмієш поводитися з грошима. Підліток хоче навчитися і перше, що він робить - копіює батьків. Робить з грошима все те, що і мама, тато. Але батьки заробляють ці гроші, а підліток ні.
Коли батько каже: ти не вмієш поводитися з грошима, це може означати, що і він щось не особливо вміє, але він знає, що заробляє, і хотів би, щоб підліток ставився до цього з більшою повагою.
Наше завдання - побудувати повагу до грошей, щоб у підлітка з'явився свій досвід того, що гроші - це ресурс, це важливо, вони можуть бути спрямовані в хорошу чи погану справу! Тут дуже важливий момент практики. Почати отримувати перший досвід можна по-різному, можна з реальними грошима, можна в процесі гри. Ми хочемо поєднати обидва варіанти. Проект якраз про це! У цьому проекті будемо відповідати на більшість ваших питань про підлітків і гроші, а також - обговорювати ситуації, які з цим пов'язані!
- Як ви готувалися до зйомок?
- Проходить дуже багато роботи: ми їздимо по місту, відбираємо локації, обговорюємо стиль ведучої, прослухали купу музичних треків для зйомки. І знаєте що? Слухаючи музику, популярну зараз у підлітків, ми хапаємося за голову, розуміючи, як далеко один від одного наші музичні епохи. Музика взагалі завжди була предметом суперечок батьків і дітей. Це дуже інтимна і об'єднуюча історія. Але часто, на жаль, що об'єднує не у родині. Сьогодні музика підлітків - найчастіше тільки в їх плеєрах і навушниках. А батькам підлітки роздратовано кричать: «Та вимкніть ви вже свій рок!» А якщо серйозно, то інтерес до музичних смаків наших підлітків, це крок назустріч один до одного. Хіба це не дорослий підхід?
- Важко було народити ідею?
- По секрету скажу, що якісно і ретельно ми робимо кожен свій проект, вкладаємося в кожну свою роботу. Але все змінює проект, який несподівано «вистрілює». Але ідея народжується не завжди як блискавка або несподіваний інсайт. Шукати ідеї ми постійно ретельно вчимося. Це одне з головних умінь і навичок людей, які хочуть бути дорослими. А сила творчих людей в тому, що вони щиро діляться один з одним ідеями! Ми влаштовуємо мозкові штурми і ділимося всім, що приходить в голову. А потім - вибираємо з купи придуманого найцікавіше і найважливіше...

- Ви звертаєтеся за допомогою до експертів?⠀⠀
- Ідеї ми придумуємо самі, а ось про те, як втілити їх в життя - звичайно, радимося з творчими друзями. Наприклад, з режисером Валентиною Пшеничниковою, яка свого часу закінчила Харківську академію культури. Валентина пройшла шлях від режисера монтажу до головного режисера проекту "Серця трьох", знімала 2-й сезон "Київ днем і вночі» - як думаєте, їй є чим з нами поділитися? Вона вісім років працювала на СТБ, а великі телепроекти створюються системно, покроково з неймовірною дозою творчості. Режисура проекту «Все буде добре» на телеканалі СТБ, а також реаліті-шоу «Кохана, ми вбиваємо дітей» - теж її рук справа. Тепер вона працює з нами над нашим проектом і ділиться з батьками і учнями медіашколи "Новий кадр" досвідом і знаннями.

- Як вам вдалося виграти грант?
- Тяжкою працею і за допомогою удачі! На конкурс в «Український культурний фонд» було подано більше 600 заявок! Ми дуже ретельно продумали проект, у нас був уже пілотний випуск і пара перемог з ним на цікавих фестивалях. Напевно, саме це і привернуло до нас членів журі.

- Про що будет перший випуск в рамках нового проекту?
- Ви хочете, щоб ваша дитина займався улюбленою справою? Хочете, щоб вже зараз діти розуміли, звідки гроші беруться, як їх заробити самостійно і достойно? Про це і будемо знімати: «Як отримати першу роботу. Працевлаштування підлітків і молоді». У форматі реаліті-шоу, коли учасники зйомок насправді не знають, які випробування їх чекають.

- З яким настроєм починаєте зйомки?
- Нас переповнює натхнення! Тому що сама підготовка і очікування класної події - це завжди круто і заряджає, ми тут всі як наелектризовані!
- Чого очікуєте після закінчення проекту?
- Класного творчого продукту, який буде цікавий всім: і підліткам, і молоді, і їх батькам. І - довгої творчої дружби. А щоб дружба тривала довго, їй потрібно пройти певний шлях, потрібно на цьому шляху ділити проблеми, радості і печалі, разом ризикувати, щоб дійсно розуміти один одного...

Ірина Шевченко, Харків ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме