"Підтримати"
Новини
Всі новини

Айсберги в Перській затоці - справа вигідна: напоять і зволожать клімат

Еміратський підприємець і винахідник працює над амбітним проектом, який включає в себе буксирування гігантського айсберга на всьому шляху від Антарктиди до Перської затоки, щоб забезпечити свіжу питну воду для ОАЕ та змінити місцевий клімат.

Через посушливий клімат у Об'єднаних Арабських Еміратів не залишається занадто багато варіантів, коли справа доходить до джерел води. Фактично, арабська країна сильно залежить від опріснення води, яку видобувати не тільки дорого, але і дуже шкідливо для навколишнього середовища.

Але бізнесмен Абдулла Альшехі вважає, що, можливо, він знайшов набагато кращу, хоча і нетрадиційну альтернативу. Протягом останніх шести років він працював над планом буксирування айсберга розміром 2 км на 500 м з Антарктики в Аравійську затоку, відстань становить 8851,392 км. Плаваючий крижаний блок не тільки забезпечить питною водою мільйони людей, але і змінить на краще погодні умови в регіоні.

«Дешевше буде буксирувати ці айсберги і використовувати їх для прісної води, чим проводити опріснення, - каже Альшехі Euronews, - тому що опріснювальні установки вимагають величезних капіталовкладень».

Ідея буксирування айсберга з Антарктиди на Близький Схід сходить до 1975 року, коли французькі вчені запропонували її в якості вирішення проблеми нестачі питної води в Саудівській Аравії. Однак план провалився через технологічні труднощі. Але зараз на дворі 21-е століття, і Абдулла Альшехі впевнений, що це можна зробити за допомогою сучасних технологій.

Айсберг планується взяти з острова Херд, недалеко від Південного полюса, і буксирувати його, використовуючи металевий пояс, розроблений для того, щоб він не розвалився під час довгої подорожі. Айсберг при транспортуванні втратить близько 30 відсотків маси, але все одно збережеться більш ніж достатньо води. Швидке танення айсберга в теплій воді - ще одна велика проблема, але Альшехі вважає, що і її можна подолати.

«Ми негайно почнемо процес збору води, і ми очікуємо, що він займе у нас два-три місяці. Крім того, є й інші факти, такі як розмір цього айсберга - він йде під воду на глибину до 300 метрів, і чим глибше ви занурюєтеся, тим краще вода».

Очікується, що айсберг не тільки забезпечить достатню кількість прісної води для мільйонів людей в ОАЕ на термін до п'яти років, а й викличе такий необхідний дощ в регіоні, що принесе велику користь сільському господарству. Крім того, це може стимулювати туризм, оскільки відвідувачі країни захочуть зробити прогулянки по айсбергу.

«Присутність айсбергів може привести до зміни погодних умов, оскільки вони представляють собою холодні тіла і притягують хмари, які рухаються по Аравійському морю до його центру, - сказав Абдулла Альшехі, - тому, ми очікуємо, що в регіоні стане більше опадів».

Пробний запуск проекту буде проведено в кінці цього року.

Джерело: facenews
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини