"Підтримати"
Новини
Всі новини

Білл Гейтс вважає: рано пхатися у космос - інноваційні унітази важливіші

Засновник однієї з найуспішніших IT-компаній в історії Білл Гейтс відомий не тільки завдяки своїм величезним статкам, але й тим, на що він їх витрачає. Замість досліджень космосу, підприємець пропонує поліпшити життя людства на нашій планеті й знайти рішення 10 основних світових проблем.

Поки найбагатша людина планети Джефф Безос змагається з мільярдером-винахідником Ілона Маском за те, хто перший колонізує Марс і Місяць, а також побудує нову бізнес-імперію навколо мережі супутникового інтернету, Гейтс намагається акцентувати увагу на поточних проблемах людства. До того ж він уже витратив на це не менше грошей, ніж інвестували в інноваційні ракети-носії від SpaceX і Blue Origin.
За кілька років перед відходом з посади керівника Microsoft, Білл Гейтс створив благодійний фонд, який назвав на честь себе і своєї дружини Мелінди. Як повідомляла BBC, станом на кінець 2016 року, Гейтс витратили на благодійність близько $31 млрд.

Фонд Білла і Мелінди Гейтс інвестував у поліпшення системи охорони здоров'я, боротьбу з голодом у бідних країнах, попередження і лікування серйозних захворювань по всьому світу і багато іншого. За це журнал Forbes кілька років тому назвав Білла Гейтса найщедрішим мільярдером США.
Кілька днів тому 63-річний філантроп опублікував у своєму Twitter список 10 глобальних проблем, які є важливими для всієї планети зараз і в найближчому майбутньому.

"Якщо ви вірите в те, що інновації - це для всіх, тоді у мене є список для вас: 10 проблем, які потрібно вирішити завдяки вашим ідеям", - написав Гейтс у Twitter.

Засновник Windows намагається привернути увагу людей до таких проблем:

- зниження парникового ефекту і скорочення кількості вуглекислого газу в атмосфері;

- зберігання електроенергії, виробленої за допомогою відновлюваних джерел;

- універсальна вакцина для всіх форм грипу;

- лікування різних форм деменції, зокрема хвороби Альцгеймера;

- очищення світового океану від пластику;

- енергоефективне опріснення води;

- розробка безпечних автономних автомобілів;

- взаємодія штучного інтелекту з реальним світом;

- прогнозування землетрусів;

- вивчення роботи мозку для боротьби з такими хворобами, як шизофренія і аутизм.

Раніше цей список опублікувало видання MIT Technology Review. Гейтс вже говорив про важливість декількох з проблемних сфер, які представили у своєму списку редактори журналу Массачусетського технологічного інституту.

Зокрема, в питаннях виробництва електроенергії від поновлюваних джерел, експерти вказують, що вітряна і сонячна електроенергія виробляють недостатньо електроенергії, і перехід від спалювання викопного палива може зайняти дуже багато часу.
"Різні вчені і стартапи розробляють дешевші форми зберігання електроенергії від поновлюваних джерел, які можуть працювати довше, зокрема проточні батареї або ємності на розплавленої солі. У будь-якому випадку нам вкрай потрібен дешевший і ефективніший спосіб зберігання величезної кількості електроенергії", - пише MIT Technology Review.

Наприкінці 2018-го Гейтс, зі свого боку, говорив, що необхідно змінити національну енергетичну політику і переконати лідерів США повернути просунуті технології виробництва ядерної енергії для поліпшення стану навколишнього середовища в майбутньому.

Разом з відомим мільярдером автори журналу також наголосили на необхідності винаходу дешевого способу зберігання мільярдів тонн вуглекислого газу, систем збору пластикового сміття не тільки в океані, але й на берегах, морях і водних шляхах, а також адаптації людей до кліматичних змін за допомогою створення питної води з морської.

За його словами, ідеї про колонізацію Місяця і Марса не виглядають практичними, а революційні системи туалетів, які зараз коштують близько $10 тис., можуть стати доступними для мільйонів людей вже в найближчі 10 років. Повідомлялося, що більше половини населення планети живе без доступу до безпечних санітарних систем і через це за рік втрачається близько $223 млрд у вигляді додаткових витрат на охорону здоров'я.

На виставці нових санітарних технологій Reinvented Toilet Expo в Пекіні, Гейтс назвав технології нових безвідходних туалетів "найважливішим проривом у санітарії за останні 200 років". На презентації революційних унітазів під час своєї промови Білл Гейтс дістав банку з фекаліями і заявив, що там знаходиться "200 трлн ротавірусів, 20 млрд бактерій Шигели і 100 тис. яєць паразитичного хробака". Використовуючи таку шокову тактику, Гейтс хотів нагадати людям, що каналізаційні системи і очисні установки, які відокремлюють відходи від чистої води, існують тільки в розвинених країнах.

"Це більше не питання того, чи можемо ми винайти туалет і санітарні системи заново. Це питання того, як швидко ці нові технології будуть масштабуватися", - сказав Білл Гейтс.

Як повідомляє Bloomberg, днями статок Білла Гейтса перевалив за $100 млрд і він став другою найбагатшою людиною в світі після засновника Amazon Джеффа Безоса, загальні активи якого, за різними оцінками, становлять близько $145,6 млн.

Правда, навряд чи Гейтс довго затримається на цій позиції, адже він пообіцяв, що витратить ще як мінімум половину від своїх грошей на благодійність.

"Ми завжди переоцінюємо зміни, які відбудуться в найближчі два роки, і недооцінюємо зміни, які відбудуться в наступні 10. Не дозволяйте собі замовкнути в бездіяльності", - казав раніше Білл Гейтс.

Джерело: https://techno.nv.uaПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини