"Підтримати"
Новини
Всі новини

Нові деталі: рівно за день до трагедії МН17 РФ закрила повітряний простір


За один день до трагедії Російська Федерація закрила повітряний простір на кордоні з Україною. А вже через 17 годин 20 хвилин полі цього зенітно-ракетним комплексом "Бук" був збив літак "Боїнг" рейсу МН17 малайзійських авіаліній. В результаті 298 чоловік, що знаходилися на борту, загинули.

Про це повідомляє російський Forbes з посиланням на звіт Ради з безпеки Нідерландів.

Заборона польотів була видана 16 липня 2014 року і набрала чинності з півночі 17 липня - рівно за день до того, як з російського «Бука» лайнер був збитий. Заборонено було летіти нижче 16150 м. Україна ж 14 липня 2014 року встановила мінімальну висоту польоту транзитних цивільних судів над зоною АТО в 9754 метра.

У звіті наголошується, що рада безпеки Нідерландів провів запит в РФ про причини введення обмежень на польоти цивільної авіації. На це російська сторона заявила, що заборона ввели через те, що аналогічно зробила Україна. Однак на питання голландських експертів про «конфлікт висот» двох заборон, Росія нічого не відповіла.

Крім того, 17 липня 2014 року маршрут рейсу МН17 пролягав над зоною відповідальності Ростовського зонального центру, якому було адресоване обмеження, яке набрало напередодні опівночі.

"Тому ростовський диспетчер знав, що при перетині державного кордону Росії малайзійський Boeing 777, ..., вторгається в заборонену для польотів цивільної авіації зону російського повітряного простору, і мовчав...", - зазначив журналіст Вадим Лукашевич.

За його словами, ростовський диспетчер промовчав і в більш ніж півтори сотні попередніх випадках, проводячи більше сотні цивільних літаків через свою зону відповідальності з півночі 17 липня 2014 року до моменту закриття повітряного простору над зоною АТО.

МН17 був збитий над Донецькою областю з російського «Бука» 17 липня 2014 року, загинули 298 чоловік, що знаходилися на борту.

За матеріалами: asn.in.ua і www.unian.ua.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини