"Підтримати"
Новини
Всі новини

Коли руки одночасно зростають з Москви і з дупи - Дмитро Андрєєв

23:21, 22 травень 2017
2 317

А тепер трошки розслідувань.

Пише топ-автор Дмитро Андрєєв.

У всіх соціальних мережах і сервісах гугла йде активна реклама якогось браузера «freeu» з посиланням на сайт freеu.zone (навмисно пишу з помилкою). Таргетинг встановлений на жителів України.Сам сайтец виглядає симпатично-мінімалістично: нічого зайвого, тільки кнопка, що дозволяє викачати заповітний антизапретный браузер:

Я навіть потай порадів хитрожопости і швидкості вітчизняних розробників, які швиденько вирішили таким нехитрим способом хапнути собі хоч якийсь шматочок ринку, мабуть, швиденько зібравши на свій браузер Chromium.
Стало цікаво, що ж це за заповзятливі хлопці. Контактної інформації на сайті немає, що вже насторожило. Вирішив подивитися whois домену (простими словами — це сервіс, що дозволяє подивитися, ким, або хоча б де був зареєстрований домен). І ось тут вже стало зрозуміло, що не все так просто:

Домен куплений у російського реєстратора nic.ru. Ну, думаю, мало чи, може бовдури якісь вітчизняні за давньою звичкою або зі знижками в РФ домени купують.

Вирішив подивитися, де фізично знаходиться сервер, який містить сайт. IP-адреса цієї поробки наступний: 79.137.181.1


Швидкий пошук компаній під назвою NESSLY HOLDINGS LIMITED показав, що це зареєстрована на Кіпрі фірма, яка у 2012 році... придбала 100% частку в статутному капіталі ТОВ «Однокласники» (за посиланням - дозвіл російської антимонопольної служби), а потім через пару місяців перепродав цю частку іншій кіпрському офшору, ODNOKLASSNIKI HOLDINGS LIMITED.


І знаєте, я не здивований, що цей говнобраузер сфабрикував на швидку руку і тикається за гроші у всі рекламні щілини. Але ж чувакам з одноглазников було зовсім нескладно хоча б спробувати сховати кінці у воду. А вони цього не зробили.

Звідси можна зробити два висновки. Перший — руки в одноглазников дійсно ростуть з дупи. Другий — до споживача свого "продукту" вони (втім, це справедливо) відносяться як до тупих баранів.

Я лише хочу попросити вас не встановлювати перші-ліпші програми, розширення і браузери, які вам тицяє реклама.

P. S. Я пишу про космос, науці, технологіях і випускаю розширення для браузера Chrome, що дозволяє слухати в ньому музику прямо на сторінках Facebook. Давайте дружити!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме