"Підтримати"
Новини
Всі новини

Популярні міфи про здоров'я зубів

10:08, 02 травень 2017
1 978

Незважаючи на досягнення науки, в медицині все ще є безліч міфів, в тому числі про карієс – одне з найпоширеніших захворювань на Землі. Ми викриваємо найпопулярніші міфи і вчимося доглядати за зубами з розумом.

  • МІФ №1. КАРІЄС З'ЯВЛЯЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ВІД СОЛОДОЩІВ
Найбільш популярне твердження на ділі виявляється міфом. Причина карієсу криється не в цукерках і шоколаді, а в залишках їжі, які потрапляють між зубів. Дивно, але яблуко нарівні з льодяником може спровокувати карієс. До таких висновків прийшли фахівці Британської асоціації стоматологів. До числа так званих карієсогенних продуктів відносять і складні вуглеводи. У зоні ризику будь-які хлібобулочні вироби: від солодкої випічки до невинної, на перший погляд, бородінського хліба, а також блюда з м'яса і навіть овочі.

Щоб зберегти здорову посмішку стоматологи радять комплексний підхід до профілактики: 1) обов'язкове відвідування лікаря як мінімум два рази на рік 2) чищення зубів не менше двох хвилин з ранку після сніданку і ввечері після вечері 3) використання таких додаткових засобів профілактики зубних захворювань як ополіскувач, зубна нитка і жувальна гумка без цукру, яку потрібно жувати відразу після прийому їжі.

  • МІФ №2. КАРІЄС – ЦЕ НАСЛІДОК ІНШИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
Ні, ні і ще раз ні. Карієс може з'явитися навіть у абсолютно здорової людини. Важливо пам'ятати, що уражений карієсом зуб – джерело хронічної інфекції в організмі, яка в перспективі може викликати захворювання серцево-судинної системи та суглобів, а також алергічні реакції. Наприклад, фахівці з Єльського університету довели, що карієс може привести до пневмонії. Було встановлено, що люди, які перенесли більшу кількість госпіталізацій внаслідок розвиненого запалення легенів, відрізнялися найгіршим станом порожнини рота – зубів і ясен – у порівнянні з тими добровольцями, хто запаленням легенів не хворів. Щоб знизити ризики, відвідуйте стоматолога не рідше трьох разів на рік і з ранніх років вчіть дітей правильному догляду за порожниною рота.

  • МІФ №3. ЯКЩО ЗУБИ НЕ БОЛЯТЬ, ЗНАЧИТЬ, ВОНИ ЗДОРОВІ
Досить небезпечне для ваших зубів твердження. Дуже поширений прихований карієс, який з'являється між сусідніми зубами, його рання стадія проходить безболісно, а неприємні відчуття – ознака того, що карієс вже глибоко вразив зубну тканину. Крім того, больовий поріг кожної людини індивідуальний, а значить, чим раніше лікар виявить вогнище хвороби, тим легше буде усунути наслідки.

  • МІФ № 4. ЧИМ БІЛЬШЕ ЗУБНОЇ ПАСТИ, ТИМ КРАЩЕ
Не шукайте легких рішень. Для запобігання карієсу важливо не кількість зубної пасти, а те, наскільки якісно ви чистите зуби. Напевно всім знайомі ключові правила чищення зубів: близько трьох хвилин, направляючи щітку під кутом 45 градусів відносно зубів і ясен, від передніх зубів – до корінних, у напрямку від ясен до зуба і не навпаки.

  • МІФ №5. КАРІЄС – ПРОБЛЕМА СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ
Не вірте кінофільмам, де персонажі з кам'яного століття демонструють розкішну голлівудську посмішку. Археологи стверджують, що карієсом страждали люди, що жили на нашій планеті ще в 3000-2000 рр. до нашої ери. Сьогодні карієс є лідером серед інших хвороб, з ним знайомі до 99% людей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини