"Підтримати"
Новини
Всі новини

Суддя Басай. Карколомна кар'єра і батько-хабарник


Після перегляду статистики щодо готівкових коштів суддів та їх родин ми вирішили ретельніше придивитися до деяких з ТОПів цього рейтингу.

Читайте на Infokava.com: Українські судді зберігають готівкою понад мільярд гривень

Знайомтесь, голова Київського окружного адміністративного суду – Басай Олег Вікторович. Будучи вихідцем з Прикарпаття, Олег Вікторович розпочав свою суддівську кар’єру в окружному адміністративному суді Івано-Франківська, був призначений на цю посаду указом президента від 7 червня 2007 року. Однак буквально через 3 роки у судді Басая починається стрімкий кар’єрний ріст. В 2010 році, ще під час п'ятирічних повноважень, Олега Вікторовича переводять в Київ, до Київського окружного адміністративного суду. Цього ж року, лише на третьому році суддівства, пана Басая призначають головою цього суду.

Варто зазначити, що 6 вересня 2010 року Вища рада юстиції робить цілий ряд одіозних призначень, а саме: цього дня Вищий Господарський суд очолив Віктор Татьков, його заступником був призначений Артур Ємільянов, а головою окружного адміністративного суду м.Києва став одіозний Павло Вовк.

Аналізуючи декларацію судді Басая за 2013 та 2014 роки, ми не побачили нічого надзвичайного. Але, не дивлячись на немалі доходи родини, суддя всі роки регулярно отримував матеріальну допомогу від держави.
Однак вже зовсім інший порядок цифр ми бачимо в електронній декларації судді за 2015 рік. В цьому році дохід дружини-нотаріуса склав 28 млн.грн (!).За нашими підрахунками, для того, щоб заробити таку кількість коштів працюючи нотаріусом, Роксолана Михайлівна Басай мала завірити близько 1000 договорів купівлі/продажу за рік. Ми направили відповідний запит до державної фіскальної служби з приводу розміру податків, які сплатила пані Басай в 2015 році.

Викликає здивування також і кількість готівкових коштів задекларована суддею Басаем. Сумісно суддя та члени його родини тримають більше 12 млн.грн. готівки.Суддя Басай також є лідером серед суддів по кількості коштів на банківських рахунках. За даними електронної декларації Олега Вікторовича, на банківському рахунку його дружини знаходиться близько 17 млн.грн.Враховуючи, що ніяких уточнень до своєї е-декларації у виділений на це законом період суддя Басай не вніс, вважаємо опубліковані дані на офіційному ресурсі достовірними.

Щодо нерухомого майна, то тут все доволі скромно - не маючи власного житла в Києві, проживає родина судді в квартирі матері Олега Вікторовича. Яка, втім, дуже передбачливо купила недешеву квартиру в столиці площею 95м2 буквально відразу після переведення її сина до Києва, при цьому сама мати судді Басая проживає та працює в Івано-Франківську.
Не зважаючи на проживання в Івано-Франківську, мати судді Басая продовжує купувати нерухомість в столиці. Так, в 2016 році, нею було придбано будинок площею 104 м2 у передмісті Києва.Не дивлячись на багатомільйонні доходи, дружина судді Басая не задекларувала великої кількості нерухомості, окрім квартири в Івано-Франківську, якою вона володіє разом з родиною, та квартири в Києві площею 33 м2, яку вона орендує для свого офісу.
Окрім значних коштів суддя Олег Басай задекларував також і 2 годинника дорогої швейцарської фірми Ulysse Nardin.Розповідаючи про родину судді Олега Басая, необхідно також згадати і про його батька – Басая Віктора Давидовича. Батько судді є достатньо відомою особою Прикарпаття. Віктор Давидович – доктор юридичних наук, у минулому суддя, а з 1992 займається педагогічною діяльністю, в свій час очолюював юридичну кафедру Прикарпатського університету ім. Стефаника. З 2010 року Віктор Давидович очолював Івано-Франківський філіал «Одеської юридичної академії», з чого ми робимо висновок, що батько судді Басая був знайомий із засновником Одеської юридичної академії - одіозним Сергієм Ківаловим. Можливо, саме знайомство батька з паном Ківаловим позитивно вплинуло на кар’єрний ріст судді Басая в 2010 році.

9 грудня 2015 року батька судді Басая, Віктора Давидовича, затримують на отриманні хабара за закриття зимової сесії розміром 7500 грн. та 300 дол. Судовий розгляд цієї справи триває вже рік, за цей час її навіть встигли перекваліфікувати зі статті «хабарництво», за якою Віктору Давидовичу могло загрожувати до 5 років ув’язнення, на «шахрайство», в разі визнання батька судді винним за цією статтею на нього очікує всього лише штраф.

Як бачимо, ні мільйонні доходи родини сина, ні успішний бізнес дружини не зупинили Віктора Давидовича від вимагання хабара зі студентів. Однак враховуючи як просувається розгляд справи щодо хабара, можемо припустити - до реального покарання батька судді так і не дійде.
Питання ж щодо багатомільйонних доходів дружини судді Олега Басая, мільйонів гривень готівки та на банківських рахунках – залишається відкритим. Так само як і неймовірний кар’єрний ріст судді Олега Басая в 2010 році. Всі ці питання ми адресуємо до відповідних контролюючих органів та будемо слідкувати за їх подальшим розглядом та реакцією.

PROSUD

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини